کراس اوور الکتریکی داغ جگوار I-Pace SVR در راه است

  1. شنبه ۶ مهر ۹۸ ساعت ۱۰:۰۲ (۲ سال،۱۰ ماه قبل)
کراس‌اوور الکتریکی داغ جگوار I-Pace SVR در راه است
به گزارش فرانگر

چند ماه پیش یک پروتوتایپ مرموز از آئودی E-Tron در نوربرگ رینگ دیده شد که کمی هیجان انگیزتر از نسخهٔ استاندارد به نظر می رسید. این خودرو ممکن است یک نسخهٔ اسپرت S با قوای محرکهٔ سه موتوره با خروجی کلی بیش از ۵۰۰ اسب بخار و باطری بزرگ تر از ۹۵ کیلووات ساعت فعلی باشد؛ اما این چه ارتباطی با I-Pace دارد؟ خب جگوار هم اعلام کرده است که با ساخت نسخهٔ داغ تری از این کراس اوور تمام الکتریکی، در همان مسیر آئودی گام برمی دارد.

رئیس بخش خودروهای ویژهٔ جگوار-لندروور «مایکل ون در سند» اتوکار، تولید نسخهٔ عملکرد بالا از I-Pace را رسماً تأیید کرده است اما به این زودی ها این خودرو را نخواهیم دید زیرا جگوار-لندروور در حال حاضر اولویت های مهم تری دارد. انتظار می رود I-Pace SVR قدرت و گشتاور بیشتری از ۴۰۰ اسب بخار و ۶۹۵ نیوتن متر نسخهٔ استاندارد داشته باشد که درنتیجه زمان لازم برای رسیدن به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت را کاهش می دهد. نسخهٔ استاندارد I-Pace این کار را ظرف ۴.۵ ثانیه انجام می دهد و حداکثر سرعت آن به ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد.

کراس اوور الکتریکی داغ جگوار I-Pace SVR در راه است

البته آئودی و جگوار تنها برندهایی نیستند که نسخهٔ پرفورمنس کراس اوورهای الکتریکی خود را آماده می کنند زیرا مرسدس بنز هم بارها گفته است که AMG اقدام به تقویت محصولات الکتریکی EQ خواهد کرد؛ بنابراین ممکن است نسخهٔ پرفورمنس کراس اوور EQC هم ساخته شود. در همین حال، تسلا هم با تجهیز مدل X به قوای محرکهٔ جدید پلاید، یکی از پیشروهای این میدان خواهد بود. این قوای محرکه که از سه موتور الکتریکی تشکیل شده است، با مدل S و نسل دوم رودستر مشترک خواهد بود.
همرسانی نوشتار: