تولید یکصدهزارمین مزراتی گیبلی پس از ۶ سال

  1. شنبه ۶ مهر ۹۸ ساعت ۰۷:۰۴ (۴ سال،۲ ماه قبل)
ghibli
به گزارش فرانگر

روز سه شنبه بود که مزراتی تولید یکصدهزارمین دستگاه از گیبلی را در کارخانه ی جیووانی آنگلی تورین ایتالیا جشن گرفت. جیووانی آنگلی همان کسی است که در سال ۱۸۹۹ کمپانی فیات را تأسیس نمود. شایان ذکر است این کارخانه به تولید سدان لوکس کواتروپورته نیز مشغول می باشد.

اما یکصدهزارمین خودروی تولیدی یک گیبلی S Q۴ با تریم گرن اسپورت است که دارای رنگ بدنه ی آبی و کابینی مشکی می باشد. چراغ های جلوی LED، رینگ های ۲۰ اینچی آلیاژی، کالیپرهای ترمز قرمزرنگ و عناصر مشکی از جمله ویژگی های خودروی یاد شده می باشند.

این خودرو برای بازار ایتالیا تولید شده و از پیشرانه ی ۶ سیلندر ۳ لیتری توئین توربو با قدرت ۴۳۰ اسب بخاری استفاده می کند. این سدان چهار چرخ محرک شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۴.۷ ثانیه ای و حداکثر سرعت ۲۸۶ کیلومتر در ساعتی دارد. گیبلی البته از پیشرانه های دیگری هم استفاده می کند که شامل نسخه ی ۶ سیلندر بنزینی ۳۵۰ اسبی و ۶ سیلندر دیزلی ۲۷۵ اسب بخاری می باشد. تمامی پیشرانه ها با جدیدترین استانداردهای آلایندگی اروپایی همخوانی دارند.

تولید یکصدهزارمین مزراتی گیبلی پس از 6 سال

هر دستگاه از گیبلی به صورت دقیقی بررسی شده و تکنسین های مزراتی مطمئن می شوند که تمامی تجهیزات خودرو به صورت دقیق کار می کنند. پس از الصاق برچسب نهایی روی خودرو نوبت به تست جاده ای ۴۰ کیلومتری توسط راننده ی حرفه ای می رسد و پس از آن خودرو تحویل مشتری می شود.

مازراتی گیبلی

تولید یکصدهزارمین مزراتی گیبلی پس از 6 سال

تولید یکصدهزارمین مزراتی گیبلی پس از 6 سال


مزراتی برای اولین بار در نمایشگاه شانگهای 2013 بود که گیبلی را معرفی کرد. این خودرو از آن سال تاکنون چندین بار به روزرسانی شده و در سال 2017 تریم های گرن لوسو و گرن اسپورت آن در چنگدو معرفی شدند. در فستیوال سرعت گوودوود سال پیش بود که این خودروساز اقدام به اعمال تغییراتی در کابین گیبلی کرد.همرسانی نوشتار: