خاتمه عرضه محصولات دیزلی هوندا در اروپا از سال ۲۰۲۱

  1. جمعه ۵ مهر ۹۸ ساعت ۰۸:۰۴ (۴ سال،۹ ماه قبل)
خاتمه عرضه محصولات دیزلی هوندا در اروپا از سال 2021
به گزارش فرانگر

شاید شما به دنبال سفارش خودروی هوندا سیویک یا HR-V با پیشرانه ی ۱.۶ لیتری i-DTEC باشید ولی اگرچه هم اکنون می توانید چنین کاری را انجام دهید اما گفته شده از سال ۲۰۲۱ به بعد شاهد عدم عرضه ی محصولات دیزلی این شرکت در بازارهای اروپایی خواهیم بود. قوانین آلایندگی سخت گیرانه تر به همراه افت تقاضای خودروهای دیزلی باعث شده اند هوندا از شر این پیشرانه ها خلاص شده و روی الکتریکی سازی تمرکز کند.

البته این کار قبلاً هم رخ داده و مدل اروپایی CR-V بجای پیشرانه ی دیزلی نسب قبلی با قوای محرکه ی هیبریدی عرضه شده است. همچنین خودروی جدید هوندا E نیز فاقد قلب آهنین درون سوز می باشد. نسل بعدی هوندا جاز که قرار است در سال ۲۰۲۰ وارد اروپا شود منحصر به صورت هیبریدی عرضه خواهد شد زیرا هوندا برنامه های مفصلی برای الکتریکی سازی کل سبد محصولات خود در اروپا تا اواسط دهه ی میلادی آینده دارد.

جدای از بازنشسته کردن پیشرانه های دیزلی، هوندا می خواهد تعداد مدل های خود را هم تا سال ۲۰۲۵ یک سوم کاهش دهد و هزینه های تولید جهانی اش را نیز ۱۰ درصد پایین بیاورد. اوایل سال جاری بود که این خودروساز ژاپنی برنامه های خود برای تعطیلی کارخانه ی سوئیندون در بریتانیا را اعلام کرد. این کارخانه که به تولید هوندا سیویک مشغول است در سال ۲۰۲۱ تعطیل خواهد شد و ۳۵۰۰ نفر هم از کار بیکار خواهند شد. در همان سال هم شاهد خاتمه تولید سیویک سدان در کارخانه ی هوندا در ترکیه خواهیم بود.

2016 Honda Civic

سرمایه ی حاصل از صرفه جویی های صورت گرفته توسط هوندا در بخش های تحقیق و توسعه بکار خواهند رفت.

2013 Honda Civic EX-L

این برند اولین شرکتی نیست که تمرکز خود روی الکتریکی سازی را اعلام می کند زیرا ولوو نیز امسال آخرین نسل پیشرانه های دیزلی خود را عرضه کرد. البته این به معنی پایان کار دیزلی ها نیست زیرا ب ام و می گوید این نوع از پیشرانه های درون سوز احتمالاً حدود ۲ دهه ی دیگر در بازار حضور خواهند داشت بنابراین از نظر تئوری هنوز هم می توان یک خودروی دیزلی جدید را در سال ۲۰۴۰ خرید.
همرسانی نوشتار: