پتک جریمه ۱ میلیارد دلاری بر سر دایملر!

  1. جمعه ۵ مهر ۹۸ ساعت ۰۷:۰۵ (۴ سال،۲ ماه قبل)
پتک جریمه 1 میلیارد دلاری بر سر دایملر!
به گزارش فرانگر

ژرمن ها با وضع جریمه ی ۹۶۰ میلیون دلاری دایملر را نقره داغ کردند. این جریمه ی سنگین به خاطر تقلب در قوانین آلایندگی دیزلی صورت گرفته اما دایملر می گوید خطایی انجام نداده است.

مقامات قضایی و دادستانی آلمان فهمیده اند که بخش خودروهای سواری مرسدس بنز حدود ۶۴۸ هزار دستگاه خودرو را که با استانداردهای آلایندگی نیتروژن اکسید هماهنگی نداشته اند به فروش رسانده است.

این خودروساز در بیانیه ای اعلام کرده جریمه ی یاد شده تأثیر قابل توجهی روی درآمدهای سه ماهه ی سوم آن نخواهد داشت. دایملر اضافه کرده است:

پتک جریمه 1 میلیارد دلاری بر سر دایملر!

دایملر از پیدا کردن راهکار قانونی برای پیدا کردن راهکار تخلفات اداری مقامات آلمانی امتناع کرده است. بهترین کار برای ما این است که به موقع و به صورت جامع به این تخلفات خاتمه دهیم.

این آخرین پرده از پیامدهای دیزل گیت فولکس واگن است که همچنان ادامه داشته و اخیراً هربرت دایس مدیرعامل فولکس و هانس دیتر پوچ رئیس این شرکت را نیز درگیر کرده است. این دو نفر به همراه مارتین وینترکورن به دست کاری در بازار سهام متهم شده اند.

مقامات آلمانی گفته اند جریمه ی یاد شده تأثیری روی اقدامات انجام شده علیه اتهامات شخصی مربوط به دست کاری نرم افزار پیشرانه ی برخی از خودروهای دیزلی دایملر نخواهد داشت. در می ۲۰۱۷ بود که مقامات قضایی آلمان به دفاتر دایملر یورش بردند تا به اسناد احتمالی درباره ی تقلبات احتمالی در نرم افزار پیشرانه های دیزلی دست یابند.

پتک جریمه 1 میلیارد دلاری بر سر دایملر!

KBA آلمان می گوید حدود ۲۸۰ هزار مدل C و E کلاس از نرم افزاری برای دست کاری نتایج آلایندگی در زمان تست ها استفاده کرده اند. این امر منجر به فراخوان حدود ۷۰۰ هزار دستگاه در سال قبل شد و همچنین ۶۰ زار دستگاه GLK نیز به همین دلیل فراخوان شدند. وزارت دادگستری آمریکا نیز درباره ی اتهامات دایملر تحقیق می کند و این شرکت با شکایت دیگری در نیوجرسی هم روبرو شده است.

پتک جریمه 1 میلیارد دلاری بر سر دایملر!
همرسانی نوشتار: