متهم شدن مدیران فولکس به دست کاری بازار سهام!

  1. پنجشنبه ۴ مهر ۹۸ ساعت ۰۸:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
هربرت دایس
به گزارش فرانگر

گروه فولکس واگن بازهم با دردسر روبرو شده زیرا مقامات آلمانی دو مدیر ارشد این شرکت را به دست کاری در بازار سهام متهم کرده اند. ظاهراً هربرت دایس مدیرعامل این گروه خودروسازی و هانس دیتر پوچ (Poetsch) رئیس این شرکت اطلاعات درست و کاملی درباره ی رسوایی دیزل گیت را در اختیار سهامداران نگذاشته اند. این اتهامات جدید در حالی مطرح می شوند که چند سال از رسوایی دیزل گیت می گذرد، رسوایی ای که منجر به جریمه های چند میلیارد دلاری برای فولکس و برندهای متنوع آن شده است. مقامات آلمانی همچنین مارتین وینترکورن مدیرعامل اسبق را نیز به همین خاطر متهم کرده اند.

اما وکلای دایس و پوچ گفته اند که هیچ کدام نمی توانستند تأثیرات مالی دیزل گیت روی این خودروساز را پیش بینی کنند. دایس در جولای سال ۲۰۱۵ و چند ماه قبل از انتشار اخبار مربوط به دیزل گیت به این کمپانی پیوسته است. به عنوان یادآوری باید گفت فولکس واگن در سپتامبر سال ۲۰۱۵ اعتراف کرد نرم افزاری را روی ۱۱ میلیون دستگاه از محصولات خود برای تقلب در تست های آلایندگی نصب کرده است. این امر منجر به جریمه ی ۳۳ میلیارد دلاری تا به اینجا شده است.

Dieter Poetsch


فولکس واگن هر کاری را برای پشت سر گذاشتن دیزل گیت انجام می دهد. در ماه ژوئن بود که این شرکت کمپین تبلیغاتی جدید خود برای نشان دادن فصل جدید این کمپانی را آغاز کرد. در این کمپین تبلیغاتی که با شعار “سلام روشنایی” شروع می شد فولکس واگن مسیرهای جدیدی را در بحث توسعه و تولید خودروهای الکتریکی نشان می داد. اواخر سال پیش بود که فولکس برنامه های خود برای سرمایه گذاری 50 میلیارد دلاری برای عرضه ی 50 خودروی الکتریکی تا سال 2025 را اعلام کرد.

پوچ و وینترکورن تنها افرادی نیستند که به خاطر نقش احتمالی خود در دست کاری بازار سهام متهم شده اند. این دو نفر به همراه ماتیاس مولر مدیرعامل اسبق پورشه با اتهاماتی دراین باره در کمپانی پورشه نیز روبرو شده اند. فولکس واگن شاید آماده ی عبور از دیزل گیت و ورود به عصر جدید خود باشد اما ظاهراً مقامات قضایی آلمانی به این راحتی ها این شرکت را رها نخواهند کرد…

Volkswagen Badge
همرسانی نوشتار: