فراخوان ۳۲۲ هزار محصول فورد به خاطر ریسک آتش گرفتن باتری

  1. پنجشنبه ۴ مهر ۹۸ ساعت ۰۷:۰۲ (۴ سال،۲ ماه قبل)
فراخوان 322 هزار محصول فورد به خاطر ریسک آتش گرفتن باتری
به گزارش فرانگر

فورد در حال فراخوان حدود ۳۲۲ هزار دستگاه از محصولات خود در اروپا به خاطر ریسک آتش گرفتن باتری می باشد. خودروهای شامل این فراخوان عبارت اند از موندئو، S مکس و گلکسی تولید شده بین فوریه ی ۲۰۱۴ تا فوریه ی سال جاری میلادی.

یکی از سخنگویان فورد می گوید این مشکل به نشت اسید باتری اطراف سمت منفی باتری مربوط می شود که می تواند باعث از کار افتادن حسگر سیستم پایش وضعیت باتری شده و همین امر احتمال داغ شدن باتری و ریسک آتش سوزی را به وجود می آورد.

فورد ۱۰۱ هزار دستگاه از خودروهای یاد شده را در آلمان و ۵۶ هزار دستگاه دیگر را نیز در بریتانیا فراخوان خواهد کرد و باقی خودروها نیز در دیگر بازارهای کلیدی اروپایی تردد می کنند.

تمامی خودروهای یاد شده هم اکنون در کارخانه ی والنسیای فورد در اسپانیا تولید می شوند. البته مدل های کوگا، ترانزیت کانکت و تورنئو کانکت نیز در همین کارخانه روی خط تولید می روند.

فراخوان 322 هزار محصول فورد به خاطر ریسک آتش گرفتن باتری

در سال ۲۰۱۵ بود که اعلام شد این کارخانه می تواند ظرفیت تولید بالاتری داشته باشد و سالانه تا ۴۵۰ هزار دستگاه خودرو را روانه ی بازارهای متنوع اروپایی نماید.

مدیر فورد اروپا در آن زمان گفته بود:

فراخوان 322 هزار محصول فورد به خاطر ریسک آتش گرفتن باتری

کارخانه ی والنسیای ما از نظر انعطاف پذیری، تولید و خلاقیت در کیفیت ساخت به مرکزی برجسته تبدیل شده است.

از آنجایی که فراخوان یاد شده خودروهای ساخته شده تا ماه فوریه ی ۲۰۱۹ را دربرمی گیرد بنابراین مدل های به روز شده ی S مکس و گلکسی مدل ۲۰۱۹ نیز در این فراخوان حضور دارند. این دو خودرو دارای پیشرانه های دیزلی جدید، گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک و تکنولوژی های ایمنی بیشتری هستند.
همرسانی نوشتار: