شیرون سوپراسپرت می تواند سریع تر از ۴۹۰ کیلومتر بر ساعت باشد

  1. سه شنبه ۲ مهر ۹۸ ساعت ۱۲:۴۳ (۴ سال،۶ ماه قبل)
شیرون سوپراسپرت می‌تواند سریع‌تر از 490 کیلومتر بر ساعت باشد
به گزارش فرانگر

به گفتهٔ رانندهٔ بوگاتی شیرون سوپراسپرت در پروژهٔ رکورد زنی یعنی «اندی والاس»، این خودرو می توانسته حتی از ۴۹۰ کیلومتر بر ساعت هم سریع تر حرکت کند. وی در مصاحبه ای با اتوبلاگ گفته است پیشرانهٔ شیرون حتی در سرعت ۴۹۰ کیلومتر بر ساعت هم هنوز قدرت برای ارائه کردن داشته است. والاس توضیح داده است:

من فکر نمی کنم این حداکثر سرعت شیرون باشد زیرا در آن سرعت هنوز هم شتاب می گرفت. در چنین سرعتی خودرو در هر هفت ثانیه تقریباً یک کیلومتر را طی می کند و بنابراین قطعاً به مسافتی هم برای پایین آوردن سرعت نیاز است

او همچنین در این مصاحبه گفته است که می توانسته تنها یک ثانیهٔ دیگر به فشردن پدال گاز ادامه دهد و ۱.۵ کیلومتر بر ساعت به رکورد اضافه کند اما فضای پیست برای رسیدن به سرعت ۵۰۰ کیلومتر بر ساعت کافی نبوده است. ظاهراً در پیست Ehra Lessien یک ناهمواری وجود دارد که وقتی با شیرون در حال دور زنی بوده اند متوجه آن شده اند. والاس دراین باره گفته است:

این پیست در حال بازسازی است و قسمتی در آن هست که به اندازه ای که باید صاف نیست. اگر با سرعت ۴۴۵ کیلومتر بر ساعت از روی این قسمت عبور کنیم به یک پرش بزرگ تبدیل می شود. در این سرعت این ناهمواری مثل یک سطح شیب دار عمل می کند که خودرو را کاملاً به بالا پرتاب کرده و بشدت به زمین می کوبد

شیرون سوپراسپرت می تواند سریع تر از 490 کیلومتر بر ساعت باشد

روی شیرون رکوردشکن که نام سوپراسپرت ۳۰۰ بر آن نهاده شده است، کارشناسان شاسی دالارا و شرکت میشلن به مدت شش ماه کار کرده اند زیرا اصلاحات گسترده ای در بدنه و عملکرد آن لازم بوده است. درنتیجهٔ این تغییرات، حدود ۲۵ سانتیمتر به طول شیرون اضافه شده است و به همین دلیل با نام مستعار لانگ تیل یا دُم کشیده شناخته می شود. علاوه بر این تغییرات، قدرت پیشرانهٔ ۸ لیتری W۱۶ چهار توربوی شیرون نیز در این نسخه با ۱۰۰ اسب بخار افزایش به ۱۶۰۰ اسب بخار رسیده است. درهرحال هرچند به گفتهٔ والاس شیرون سوپراسپرت می تواند حتی از ۴۹۰ کیلومتر بر ساعت هم سریع تر باشد اما بوگاتی ازاین پس به دنبال ثبت رکورد جدیدی نیست زیرا هدف این شرکت شکستن سد ۳۰۰ مایل بر ساعت بوده و حالا زمان آن رسیده که به سمت موارد دیگری حرکت کند.

شیرون سوپراسپرت می تواند سریع تر از 490 کیلومتر بر ساعت باشد
همرسانی نوشتار: