متوسط هزینه نگهداری از خودرو در آمریکا چقدر است؟!

  1. دوشنبه ۱ مهر ۹۸ ساعت ۱۷:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
متوسط هزینه نگهداری از خودرو در آمریکا چقدر است؟!
به گزارش فرانگر

مطالعه ی جدید انجام شده توسط AAA نشان دهنده ی متوسط هزینه ی نگهداری خودروی جدید در آمریکاست که البته مبلغ کمی هم نیست!

این مطالعه که از سال ۱۹۵۰ تاکنون و به صورت سالانه انجام می شود نشان داده متوسط هزینه ی مالکیت سالانه ی یک خودروی جدید در سال ۲۰۱۹ برابر با ۹۲۸۲ دلار است که در هر ماه ۷۷۳.۵۰ دلار می شود.

AAA برای دست یافتن به این آمار و ارقام ۴۵ خودروی محبوب مدل سال ۲۰۱۹ را در ۹ بخش مختلف بررسی کرده است. سدان ها، شاسی بلندها، مینی ون ها، پیکاپ ها، خودروهای الکتریکی و هیبریدی جزو مدل های موردمطالعه بوده اند اما خبری از خودروهای اسپورت و لوکس گران قیمت در این مطالعه نیست چراکه به طور واضح آن ها هزینه های مالکیت بسیار بیشتری را طلب می کنند.

متوسط هزینه نگهداری از خودرو در آمریکا چقدر است؟!

این مطالعه هزینه ی سالانه ی مالکیت خودرو در بازه ی زمانی ۵ ساله یا ۱۲۰,۷۰۰ کیلومتر را تخمین زده و نگاهی به فاکتورهای جداگانه همچون خرید اقساطی ۶۰ ماهه، هزینه ی خرید لاستیک های جدید و بیمه نامه با سقف ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار داشته است. بدون هرگونه تعجبی، افت قیمت خودرو هزینه ی قابل توجهی را به مالک خودروی جدید تحمیل می کند و به صورت متوسط این رقم بیش از ۳,۳۰۰ دلار در سال است که حدود یک سوم از کل هزینه های مالکیت را تشکیل می دهد.

Maintenance jaguar

ارزان ترین خودروی جدیدی که می توانید بخرید یک سدان کوچک با هزینه ی سالانه ی ۷۱۱۴ دلاری بوده درحالی که متوسط هزینه ی مالکیت یک شاسی بلند میان سایز در یک سال به ۱۰,۲۶۵ دلار می رسد. اگر مالک یک خودروی جدید در طول ۵ سال حدود ۱۲۰,۷۰۰ کیلومتر با خودروی خود رانندگی کند، به ازای هر ۱.۶ کیلومتر باید ۷۹ سنت هزینه پرداخت کند؛ اما شاید خرید یک خودروی کارکرده انتخاب خیلی بدی نباشد نه؟ موضوع این است که برای یک خودروی کارکرده نیز باید هزینه ی تعویض قطعات و استهلاک را در نظر گرفت اما خب حداقل این خودروها افت قیمت چشمگیر نمونه های صفرکیلومتر را ندارند.

لکسس RX اسپورت

متوسط هزینه نگهداری از خودرو در آمریکا چقدر است؟!

متوسط هزینه نگهداری از خودرو در آمریکا چقدر است؟!
همرسانی نوشتار: