رونمایی از دو محصول جدید بهمن دیزل

  1. دوشنبه ۱ مهر ۹۸ ساعت ۰۸:۴۳ (۴ سال،۹ ماه قبل)
رونمایی از دو محصول جدید بهمن دیزل
به گزارش فرانگر

خودروهای مینی بوس و کامیونت شیلر از سوی شرکت بهمن دیزل رونمایی و معرفی شد. «دنیای اقتصاد» مراسم رونمایی و معرفی محصولات تجاری جدید بهمن دیزل با حضور برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسوولان وزارت صنعت و دیگر فعالان صنعت خودرو و قطعه برگزار شد.

رونمایی از دو محصول جدید بهمن دیزل

رونمایی از دو محصول جدید بهمن دیزل


در این مراسم مرتضی شفیعی مدیرعامل بهمن دیزل با اشاره به اینکه تولید و تحویل کامیونت های شیلر از ابتدای مهر آغاز می شود عنوان کرد داخلی سازی مینی بوس و کامیونت شیلر به ترتیب ۵۵ و ۵۹ درصد است.
وی گفت: به غیر از موتور و گیربکس، بقیه مجموعه های این دو محصول از جمله قوای محرکه، مجموعه بدنه، مجموعه دسته سیم و سیستم تعلیق داخلی است که بنا داریم این میزان داخلی سازی را افزایش دهیم.
کامیونت و مینی بوس شیلر درتمامی مجموعه های اصلی شامل بدنه و تریم خودرو، سیستم تعلیق، رینگ، تایر، دسته سیم، سیستم تهویه مطبوع، ساخت پلتفرم و… داخلی شده است.
مینی بوس و کامیونت شیلر بهمن دیزل به ترتیب با قیمت 390 و 273 میلیون تومان به بازارعرضه شوند؛ هر دو محصول بهمن دیزل براساس استانداردهای یورو4 و 5 تولید شده اند.
نکته جالب توجه اینکه؛ مینی بوس شیلر مجهز به 18 صندلی بوده و می توان چیدمان آن ها را تغییر داد و از دیگر امکانات آن می توان به ترمز تمام بادی، ترمز ABS و بخاری سالنی و مستقل اشاره کرد.
گفتنی است کامیونت بهمن دیزل از ظرفیت بار 3200 کیلوگرم برخوردار بوده و از موتور 3760 سی سی به لطف توربوشارژ با قدرت 141 اسب بخار بهره می برد. امکان تجهیز این محصول تازه وارد بهمن دیزل به کاربری های یخچال، آتش نشانی، کمپرسی، خودروبر، حمل نوشابه، مسقف فلزی، و باری فلزی و چوبی وجود دارد.

محمدعلی وکیلی نماینده مردم تهران، اسلامشهر و شمیرانات نیز در این مراسم گفت: در حالی که باید هم اکنون در خودروسازی به اقتدار می رسیدیم منابع خودروسازی ما در سایت های خودرویی خارج از کشور به هدر می رود که اگر خودروسازی ما واقعا خصوصی بود چنین اتفاقی نمی افتاد. مصطفی کواکبیان نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: بخش خصوصی نشان داده خیلی بهتر از دولتی ها می تواند خودروسازی را اداره کند، بنابراین باید هر چه زودتر دو خودروساز بزرگ دولتی را به بخش خصوصی سپرد. وی با اشاره به فساد ها و تخلفات صورت گرفته افزود: ما باید تعارف را کنار بگذاریم و به این امر اعتراف کنیم که بخش خصوصی ما خیلی سالم تر از بخش دولتی است و این نشان می دهد ما مجلسی ها نیز به صورت مناسب نظارت نکردیم و نباید همه چیز را گردن تحریم ها بیندازیم.

رونمایی از دو محصول جدید بهمن دیزل

  • خودروسازان به دنبال دریافت «کمک زیان»

دبیر انجمن خودروسازان از سیاست سرکوب قیمتی وزارت صنعت، معدن و تجارت درخصوص خودروهای تولیدی انتقاد کرد و خواستار پرداخت کمک زیان به خودروسازان داخلی شد. احمد نعمت بخش افزود: مشکلات سرکوب قیمتی خودروها و فروش نرفتن خودروها به قیمت های واقعی در سال های گذشته از سوی شورای رقابت و ستاد تنظیم بازار، منجر به زیان دو خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران خودرو و سایپا شد، به طوری که در مجامع عمومی برگزار شده تیر ماه امسال، اعلام زیان کردند.

وی بیان کرد: هرچند این سیاست با هدف حمایت از اقشار آسیب پذیر و توانایی آنان برای خرید برخی خودروها اعمال شد، اما مطابق قانون، در این شرایط دولت باید به پرداخت کمک زیان اقدام کند. دبیر انجمن خودروسازان خاطرنشان کرد: تبصره یک ماده ۱۰۱ قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی و بند ۹۰ اصل ۴۴ قانون اساسی، صراحت دارند که «اگر دولت به هر دلیلی قیمت هر کالایی را کمتر از ارزش واقعی آن تکلیف کند، باید نسبت به پرداخت کمک زیان اقدام کند.» وی ادامه داد: این در حالی است که تاکنون نه تنها چنین پرداختی به خودروسازان انجام نشده، حتی وام ها و تسهیلات وعده داده شده به آنها نیز عملیاتی و اجرایی نشده است. نعمت بخش در عین حال یادآور شد: فراموش نکنیم ایران خودرو و سایپا شرکت های سهامی عام هستند و بسیاری از سهامداران خرد آنها امور خود را از طریق سود سهام این شرکت ها می گذرانند.
همرسانی نوشتار: