علاقه شدید ولوو به تولید استیشن ها!

  1. یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸ ساعت ۱۰:۴۴ (۴ سال،۶ ماه قبل)
علاقه شدید ولوو به تولید استیشن‌ها!
به گزارش فرانگر

سال ۲۰۱۸ از نظر فروش سالی بسیار خوب برای خودروهای کراس اوور، شاسی بلند و پیکاپ بوده است. در حقیقت میزان تقاضا برای این خودروهای قدبلند در ۵ تا ۶ سال اخیر به حدی زیاد بوده که کراس اوورهای کامپکت رشد فروش قابل توجه ۷۵ درصدی داشته اند و پس از این خودروها نیز شاسی بلندها و پیکاپ های میان سایز با رشد فروش ۷۱ و ۶۰ درصدی قرار دارند. البته موضوع سورپرایز کننده اینکه خودروهای استیشن در حال حاضر چهارمین دسته ی خودرویی از نظر سریع ترین میزان رشد فروش بوده و فروش آنها از سال ۲۰۱۲ تاکنون افزایش ۲۹ درصدی داشته است.

اگرچه این آمار به معنی داغ شدن دوباره ی بازار استیشن ها نیست اما یک خودروساز مشهور وجود دارد که علاقه ی زیادی به تولید و فروش چنین خودروهایی نشان می دهد.

می دانیم که نام این خودروساز را حدس زده اید! بله درباره ی ولوو صحبت می کنیم. این خودروساز سوئدی در حال حاضر ۹ سری خودرو را در آمریکا عرضه می کند که ۴ نمونه از آن ها استیشن هستند. به این ترتیب ۴۴.۴ درصد از تولیدات این شرکت در آمریکا از نوع استیشن بوده و این خبر خوبی برای طرفداران این دست خودروهاست. جدای از کراس اوورهای XC۹۰، XC۶۰ و XC۴۰، ولوو سدان های S۹۰ و S۶۰ و استیشن های آن ها یعنی V۹۰ و V۶۰ را عرضه می کند. این دو خودرو در نسخه های کراس کانتری نیز قابل خریداری هستند.

علاقه شدید ولوو به تولید استیشن ها!

علاقه شدید ولوو به تولید استیشن ها!

علاقه شدید ولوو به تولید استیشن ها!


ارزان ترین استیشن ولوو برای مدل سال 2020 نسخه ی عادی V60 است که قیمت پایه ی 39650 دلاری دارد. مدل V60 کراس کانتری با قیمت 45100 دلاری در دسترس بوده و این تقریبا بهایی است که نیسان برای مورانو پلاتینیم AWD فول طلب می کند. قیمت خانواده ی V90 نیز از 51450 دلار آغاز شده و به 54550 دلار برای مدل پرچمدار V90 کراس کانتری می رسد.

ولوو سال پیش تعداد ۶۹۸۸ دستگاه استیشن را در آمریکا به فروش رسانده است که در مقایسه با آمار فروش شاسی بلندهای این شرکت خیلی زیاد نیست اما خب از تعهد این برند به کلاس استیشن ها خوشحال هستیم.

علاقه شدید ولوو به تولید استیشن ها!
همرسانی نوشتار: