پایان توسعهٔ پیشرانه های بنزینی دایملر و تمرکز کامل روی خودروهای الکتریکی

  1. شنبه ۳۰ شهریور ۹۸ ساعت ۱۲:۰۱ (۴ سال،۸ ماه قبل)
پایان توسعهٔ پیشرانه‌های بنزینی دایملر و تمرکز کامل روی خودروهای الکتریکی
به گزارش فرانگر

شرکت دایملر به تازگی اعلام کرده است که جلوی توسعهٔ موتورهای بنزینی آینده را گرفته است و این شرکت خودروسازی ازاین پس صرفاً روی خودروهای الکتریکی تمرکز خواهد کرد. این یعنی مرسدس بنز هم از همین رویکرد استفاده می کند. آینده الکتریکی است. همهٔ ما این را میدانیم و دایملر هم با این حرکت به سمت رانندگی صرفاً الکتریکی در وسایل نقلیهٔ آینده می رود. Auto Motor Sport، این خبر توسط مدیر توسعهٔ دایملر «مارکوس شفر» اعلام شده است. وی می گوید در حال حاضر در نقشهٔ راه دایملر هیچ برنامه ای برای توسعهٔ موتورهای بنزینی آینده وجود ندارد.

دایملر در حال حاضر جدیدترین نسل پیشرانه های درون سوز را در مدل های مختلفی به بازار عرضه می کند مثل موتور شش سیلندر خطی جدید برای E کلاس و S کلاس و همین طور شاسی بلندها اما این می تواند آخرین نسل موتورهای درون سوز این شرکت باشد. البته شفر خاطرنشان کرده است که این چشم انداز می تواند تغییر کند اما بااین حال هم اکنون تمرکز روی موتورهای الکتریکی است که موتورهای بنزینی و دیزلی را به حاشیه رانده است.

پایان توسعهٔ پیشرانه های بنزینی دایملر و تمرکز کامل روی خودروهای الکتریکی

دایملر به همراه مرسدس بنز روی تلاش جدی در زمینهٔ وسایل نقلیهٔ الکتریکی متمرکز شده اند. دایملر با سبد گستردهٔ وسایل نقلیهٔ تجاری خود، خودروهای الکتریکی مختلفی از ون ها تا کامیون های کوچک گرفته تا حتی اتوبوس های بزرگ را ارائه می کند. در همین حال، مرسدس بنز هم به آرامی در حال تغییر رویه به سمت الکتریسیته است. این حرکت با معرفی کراس اوور EQC آغاز شد و با خودروهایی مثل EQB و EQS ادامه خواهد یافت.

پایان توسعهٔ پیشرانه های بنزینی دایملر و تمرکز کامل روی خودروهای الکتریکی
همرسانی نوشتار: