انتشار تصاویر بدون پوشش از سدان پرچم دار دی اس ۹

  1. جمعه ۲۹ شهریور ۹۸ ساعت ۱۰:۰۲ (۴ سال،۷ ماه قبل)
انتشار تصاویر بدون پوشش از سدان پرچم‌دار دی‌اس 9
به گزارش فرانگر

چندی پیش سدان پرچم دار دی اس ۹ با پوشش های استتاری در حال آزمایش در اروپا دیده شد. این خودرو که در حال انجام آزمایش های آب وهوای گرم در جنوب اسپانیا بود، کاملاً با پوشش های استتاری پنهان شده و چیز چندانی از طراحی آن مشخص نبود؛ اما لازم نیست برای دیدن چهرهٔ نهایی سدان پرچم دار دی اس تا زمان رونمایی رسمی صبر کنیم زیرا حالا تصاویر بدون پوششی از آن در چین منتشر شده است که به طور کامل نمای بیرونی خودرو را نشان می دهد. همچنین این طبق این تصاویر، سدان پرچم دار دی اس رسماً دی اس ۹ نام خواهد داشت زیرا این نام روی درب صندوق بار آن به چشم می خورد.

دی اس ۹ بر اساس نسخهٔ کشیدهٔ پژو ۵۰۸ (همان ۵۰۸ L که فقط در چین عرضه می شود) ساخته شده و پروفیل جانبی آن تقریباً با سدان میان سایز پژو یکسان است اما در جلو و عقب طراحی کاملاً متفاوتی دارد که طبق زبان طراحی دی اس شکل گرفته است؛ بنابراین در بخش جلویی این سدان لوکس فرانسوی مثل سایر محصولات دی اس جلوپنجره ای شش ضلعی به همراه چراغ های افقی LED دیده می شود. ازجملهٔ دیگر ویژگی های این قسمت نیز می توان به تریم کرومی خاص دی اس در زیر چراغ های جلو و دی لایت های LED مشابه دی اس ۳ کراس بک اشاره کرد. در عقب خودرو هم چراغ های باریک بی رنگ با گرافیک الماس مانند جلب توجه می کند که با نواری کرومی به هم متصل شده اند. انتظار می رود دی اس ۹ مثل پژو ۵۰۸، یک لیفت بک پنج در با پنجره های بدون قاب باشد.

انتشار تصاویر بدون پوشش از سدان پرچم دار دی اس 9

دی اس ۹ روی پلت فرم EMP۲ پژو-سیتروئن ساخته شده که در پژو ۵۰۸ هم بکار رفته است. هرچند این سدان لوکس بر اساس ۵۰۸ L ساخته شده اما کمی از آن بزرگ تر است به گونه ای که ۴,۹۳۳ میلی متر طول، ۱,۸۵۵ میلی متر عرض و ۱,۴۶۸ میلی متر ارتفاع دارد. فاصلهٔ محوری سدان پرچم دار دی اس هم برابر با ۲,۸۹۵ میلی متر است که کمی از فاصلهٔ محوری ۲,۸۴۸ میلی متری پژو ۵۰۸ L بیشتر است و بنابراین فضای پای زیادی را در اختیار سرنشینان عقب قرار می دهد.

انتشار تصاویر بدون پوشش از سدان پرچم دار دی اس 9

دی اس برای سدان پرچم دار خود دو پیشرانهٔ مختلف را در نظر گرفته است. موتور اول یک واحد ۱.۶ لیتری چهار سیلندر توربو با ۲۰۰ اسب بخار قدرت است درحالی که قوای محرکهٔ دوم از نوع پلاگین هیبریدی متشکل از یک موتور بنزینی ۱.۶ لیتری به همراه یک موتور الکتریکی است که خروجی آن فعلاً مشخص نشده است. البته به احتمال زیاد این همان قوای محرکهٔ پلاگین هیبریدی ۲۲۵ اسب بخاری است که در پژو ۵۰۸ L PHEV استفاده شده است. حداکثر سرعت نسخهٔ بنزینی دی اس ۹ که ۴۵ THP نام دارد ۲۳۶ کیلومتر بر ساعت است اما نسخهٔ هیبریدی می تواند به سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

انتشار تصاویر بدون پوشش از سدان پرچم دار دی اس 9

دی اس ۹ برای اولین بار در نمایشگاه گوانگژو در ماه دسامبر رونمایی می شود. این سدان لوکس فرانسوی از طریق جوینت ونچر چانگان-پژو-سیتروئن در چین به تولید می رسد. دی اس هنوز حرفی در مورد اینکه آیا این خودرو در اروپا هم عرضه می شود یا نه نزده است اما آزمایش دی اس ۹ در اروپا نشان می دهد که این سدان پرچم دار پس از عرضه در چین احتمالاً راهی اروپا هم خواهد شد. پیش بینی می شود نسخهٔ اروپایی این ماشین سال آینده با طیفی از پیشرانه های بنزینی، دیزلی و همین طور پلاگین هیبریدی در این قاره عرضه شود تا با رقبای قدرتمندی مثل مرسدس بنز E کلاس، ب ام و سری ۵ و آئودی A۶ به رقابت بپردازد.

انتشار تصاویر بدون پوشش از سدان پرچم دار دی اس 9
همرسانی نوشتار: