جنرال موتورز با شورلت سیلورادو به جنگ فورد رپتور می رود

  1. پنجشنبه ۲۸ شهریور ۹۸ ساعت ۱۰:۵۴ (۴ سال،۸ ماه قبل)
جنرال موتورز با شورلت سیلورادو به جنگ فورد رپتور می‌رود
به گزارش فرانگر

فورد با F۱۵۰ رپتور به محبوبیت پیکاپ های آفرود کمک کرد و حالا به نظر می رسد جنرال موتورز هم در حال کار روی ساخت رقیبی برای این خودرو است. به گفتهٔ «Muscle Cars and Trucks»، شورلت در حال توسعهٔ یک سیلورادوی آفرود است که می تواند ZRX نام گیرد. ظاهراً این خودرو افراطی تر از سیلورادو تریل باس فعلی خواهد بود و ویژگی های زیادی را از پیکاپ کوچک تر کلرادو ZR۲ قرض خواهد گرفت.

هرچند هنوز هیچ چیز رسمی نیست اما این نشریه می گوید این پیکاپ به سیستم تعلیق متمرکز بر آفرود با کمک فنرهای مالتی متیک DSSV و همین طور قفل دیفرانسیل جلو و عقب مجهز خواهد بود درحالی که زاویهٔ ورود و خروج آن هم بهبود پیدا می کند. البته هنوز مشخص نیست که بهبودها فقط در سیستم تعلیق سیلورادو ZRX صورت می گیرد یا ظاهر آن هم تغییراتی را تجربه خواهد کرد ولی ممکن است برای این پیکاپ سپر جلوی اصلاح شده ای در نظر گرفته شود زیرا در کلرادو ZR۲ به منظور افزایش فاصله با تایر هنگام نزدیک شدن به موانع، از سپر جلوی متفاوتی استفاده شده است.

جنرال موتورز با شورلت سیلورادو به جنگ فورد رپتور می رود

کلرادو ZR۲ همچنین از کیت افزایش ۵۱ میلی متری ارتفاع، محافظ کف خودرو، بازوهای کنترلی چدنی، جلوپنجرهٔ منحصربه فرد، کاپوت تجدیدنظر شده، رینگ های منحصربه فرد با لاستیک های گودیر رانگلر آفرود ۳۱ اینچی، کمک فنرهای DSSV و قفل دیفرانسیل های الکترونیکی هم برخوردار است؛ اما متأسفانه در پیشرانهٔ این پیکاپ آفرود تغییری صورت نگرفته و این نسخه از همان پیشرانهٔ نسخه های معمولی کلرادو استفاده می کند.

جنرال موتورز با شورلت سیلورادو به جنگ فورد رپتور می رود

بنابراین اگر جنرال موتورز در سیلورادو ZRX هم همین سیاست پیشرانه را اعمال کند، انتظار می رود زیر کاپوت آن همان پیشرانهٔ ۶.۲ لیتری V۸ تنفس طبیعی نسخهٔ معمولی با ۶۲۰ اسب بخار قدرت و ۶۲۳ نیوتن متر گشتاور قرار گیرد. در این صورت، پیکاپ آفرود شورلت به مراتب ضعیف تر از رقبا خواهد بود زیرا فورد F۱۵۰ رپتور به یک پیشرانهٔ ۳.۵ لیتری V۶ توئین توربو با ۴۵۰ اسب بخار قدرت و ۶۹۰ نیوتن متر گشتاور مجهز است و پیکاپ آیندهٔ دوج رم TRX هم از پیشرانهٔ ۶.۲ لیتری V۸ سوپرشارژ هلکت با ۷۰۷ اسب بخار قدرت و ۸۷۵ نیوتن متر گشتاور استفاده خواهد کرد. درهرحال اگر این گزارش صحت داشته باشد، شورلت سیلورادو ZRX شاید با مدل ۲۰۲۲ به بازار عرضه شود.

جنرال موتورز با شورلت سیلورادو به جنگ فورد رپتور می رود
همرسانی نوشتار: