خمیر دندان ذغالی دندانتان را سفید می کند؟ + عکس

گفته می شود خمیر دندان های ذغالی هیچ تاثیری برروی سفید کردن دندان ها ندارند

  1. پنجشنبه ۲۸ شهریور ۹۸ ساعت ۲۱:۲۰ (۴ سال،۸ ماه قبل)
دروغی به نام خمیر دندان های ذغالی
به گزارش فرانگر

ذغال فعال، پودر سیاه رنگی است که از مواد مختلفی مانند پوسته نارگیل، چوب و ذغال سنگ نارس تهیه می شود.

پودر ذغال هنگامی فعال می شود که تحت شرایط دمای شدید قرارگیرد و اکسید شود. این ماده دارای تخلل، قدرت جذب و سطح تماس بالا می باشد و نباید با ذغال کباب پزی اشتباه گرفته شود. ذغال فعال کاربردهای پزشکی فراوانی دارد و در اوایل قرن ۱۸میلادی از آن به عنوان یک روش درمانی برای مسمومیت استفاده می شده است.

امروزه نیز به دلیل قابلیت جذب بالای این ماده، در درمان انواع مسمومیت های مرتبط با روده مانند مسمومیت دارویی یا اوردوز از آن استفاده می شود.

سفیدکننده دندان ذغالیاستفاده از ذغال فعال به قدری رواج یافته که می توان محصولات دندانپزشکی حاوی ذغال را در اکثر فروشگاه ها پیدا کرد که گفته می شود توانایی پاک کردن انواع لک ها را دارند.صرف نظر از شهرت این محصولات از جمله خمیر دندان های ذغالی، هیچ مدرک علمی مبنی بر موثر بودن آنها بر سفیدی دندان ها وجود ندارد. به گفته ADA(American Dental Association) بافت و ساختار ساینده ذغال فعال نه تنها باعث سفیدی دندان ها نمی شود بلکه می تواند سبب آسیب رسیدن به مینای دندان نیز شود. می توان به راحتی با خرید پودر ذغال فعال و ترکیب آن با مقداری آب، یک خمیر تهیه کرد و آن را با انگشت بر روی دندان ها مالید.

توصیه هایی برای استفاده از ذغال فعال بر روی دنداناستفاده مداوم از این خمیر دندان باعث پوسیدگی و سایش دندان ها می شود، پس در مصرف از آن باید دقت کرد تا به مینای دندان ها آسیب نرسد. ADA توصیه می کند از خمیر دندان هایی استفاده کنید که میزان ساییدگی نسبی آنها ۲۵۰ یا کمتر است.برای کاهش ساییدگی توسط ذغال می توانید به جای استفاده از مسواک، از انگشت خود استفاده کنید.
همرسانی نوشتار: