تسلا مدل S رکورد پورشه تایکان در نوربرگ رینگ را نابود کرد؟!

  1. چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸ ساعت ۱۰:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
تسلا مدل S رکورد پورشه تایکان در نوربرگ‌رینگ را نابود کرد؟!
به گزارش فرانگر

رکورد پورشه تایکان در نوربرگ رینگ حداقل در بین خودروهای الکتریکی ممکن است یکی از کوتاه ترین ماندگاری ها را طی سال های اخیر داشته باشد زیرا تسلا با دو دستگاه مدل S پروتوتایپ (یکی قرمزرنگ و یکی آبی که همین هفته به نوربرگ رینگ آورده شده) که به قوای محرکهٔ جدید سه موتوره بنام پلاید (Plaid) مجهز شده اند و ظاهراً سال آینده به بازار عرضه می شود، قرار است در جهنم سبز معیار جدیدی را برای خودروهای الکتریکی ایجاد کند.

این دومین هفته ای است که مدل S در نوربرگ رینگ در حال آزمایش است و ممکن است این نسخهٔ پیش تولید، رکورد تایکان را نابود کرده باشد. هرچند ثبت رسمی رکورد تسلا برای شنبهٔ آینده برنامه ریزی شده اما عکاسانی که از نزدیک شاهد تایم زنی های آزمایشی مدل S بوده اند ادعا می کنند این خودرو هم اکنون لپ تایم سریع تری نسبت به تایکان داشته است. این عکاسان تایم دور زنی مدل S را گرفته و متوجه شده اند که سریع ترین لپ تایم این سدان الکتریکی آمریکایی در نوربرگ رینگ حدوداً ۷ دقیقه و ۲۳ ثانیه بوده است.

تسلا مدل S رکورد پورشه تایکان در نوربرگ رینگ را نابود کرد؟!

این تایم زنی در شرایط آب وهوایی نسبتاً خنک با دمای ۱۸ درجهٔ سانتی گراد زیر پوشش سنگین ابر صورت گرفته است. اگر این زمان واقعی و دقیق باشد، یعنی مدل S در نوربرگ رینگ تقریباً ۲۰ ثانیه سریع تر از تایکان است. این اختلاف بسیار زیادی است که هرچند توسط یک پروتوتایپ به ثبت رسیده اما نباید فراموش کرد مدل S که این روزها در نوربرگ رینگ در حال آزمایش است فاصلهٔ زیادی با یک نمونهٔ تولیدی ندارد. البته هردوی این پروتوتایپ ها علاوه بر قوای محرکهٔ سه موتوره، از سیستم تعلیق متفاوت، رینگ های بزرگ تر، گلگیرهای عریض تر، اسپویلر عقب و ترمزهای ارتقاءیافته هم برخوردارند و لازم به گفتن نیست که وجود رول کیج نیز در این خودروها واجب است.

تسلا مدل S رکورد پورشه تایکان در نوربرگ رینگ را نابود کرد؟!

نکتهٔ جالب اینکه در هردو پروتوتایپ مدل S، لاستیک های چسبندهٔ میشلن کاپ ۲R با نمونه های گودیر ایگل F۱ سوپراسپرت RS جایگزین شده اند. این لاستیک ها که مشخصاتی شبیه به نمونه های پیرلی P-Zero تروفئو R دارند، فعلاً پروتوتایپ هستند و هنوز به بازار عرضه نشده اند. به گفتهٔ عکاسان، رانندگانی هم که در نوربرگ رینگ پشت تسلا نشسته اند افراد معمولی نیستند بلکه این کار توسط «آندریاس سیمونسن» و «کارل رایدکوئست» سوئدی و همین طور «توماس موتچ» انجام گرفته که هر سه رانندهٔ مسابقه هستند و حتی آخری یکی از کارشناسان نوربرگ رینگ است.

تسلا مدل S رکورد پورشه تایکان در نوربرگ رینگ را نابود کرد؟!

تسلا مدل S رکورد پورشه تایکان در نوربرگ رینگ را نابود کرد؟!

درهرحال فعلاً نمی توان به طور قطعی در مورد رکورد مدل S اظهارنظر کرد و باید تا زمان لپ تایم رسمی و همین طور انتشار اطلاعات رسمی در مورد این پروتوتایپ ها منتظر بمانیم. بااین وجود اگر این تایم واقعی باشد، ۲۰ ثانیه اختلاف با پورشه قطعاً موفقیت بزرگی برای تسلا محسوب می شود به شرط اینکه مردم عادی بتوانند در آینده ای نزدیک مدل S را با چنین قوای محرکه ای خریداری کنند زیرا تسلا فعلاً این تایم را با خودرویی ثبت کرده که با چیزی که در نمایندگی های خود به فروش می رساند متفاوت است.

تسلا مدل S رکورد پورشه تایکان در نوربرگ رینگ را نابود کرد؟!

[دانلود ویدئو]
همرسانی نوشتار: