قوای محرکهٔ جانشین لامبورگینی اونتادور پلاگین هیبریدی خواهد بود؟

  1. سه شنبه ۲۶ شهریور ۹۸ ساعت ۱۶:۰۴ (۴ سال،۷ ماه قبل)
قوای محرکهٔ جانشین لامبورگینی اونتادور پلاگین‌هیبریدی خواهد بود؟
به گزارش فرانگر

لامبورگینی به تازگی هایپرکار جدیدی بنام سیان را با سیستم هیبریدی خفیف معرفی کرده است که نشانگر حرکت این برند به سمت الکتریکی سازی است. حال وب سایت استرالیایی «Car Sales»، جانشین اونتادور هم می تواند با تجهیز به قوای محرکهٔ پلاگین هیبریدی، این ایده را گسترش دهد. سیان از سیستم هیبریدی مبتنی بر ابرخازن استفاده می کند که برای یک هایپرکار تولید محدود عالی است اما برای یک خودروی هیبریدی دوربرد ایده آل نخواهد بود. مدیر فنی ارشد لامبورگینی «مائوریزیو رجیانی» دراین باره به Car Sale گفته است:

با یک ابرخازن می توان در فضایی یکسان، سه برابر نیروی بیشتری نسبت به یک باطری ذخیره کرد اما واضح است که در حال حاضر ابرخازن ها نمی توانند حتی انرژی موردنیاز برای حالت تمام الکتریکی ۵ تا ۱۰ کیلومتری را فراهم کنند و ظرفیت ذخیرهٔ آن ها کافی نیست

به همین دلیل، لامبورگینی تمایل دارد در جانشین اونتادور از قوای محرکهٔ پلاگین هیبریدی استفاده کند زیرا الکتریکی سازی قوای محرکه راهی برای کاهش تولید دی اکسید کربن و فراهم کردن بُرد تمام الکتریکی قابل استفاده است؛ اما نکتهٔ منفی در استفاده از قوای محرکهٔ پلاگین هیبریدی این است که باطری ها و موتورهای الکتریکی به وزن خودرو اضافه می کنند و مهندسان باید راهی پیدا کنند تا این افزایش وزن را جبران کنند. رجیانی در این رابطه گفته است:

من هدف بهبود چشمگیر کنترل شاسی را به مهندسان خود گوشزد کرده ام. شما اونتادور S را به یاد می آورید که برای اولین بار در آن از سیستم فرمان گیری چهارچرخ استفاده شد؟ این قدم بزرگی روبه جلو از نظر درک وزن کمتر در خودرو بود

قوای محرکهٔ جانشین لامبورگینی اونتادور پلاگین هیبریدی خواهد بود؟

یکی دیگر از تغییرات مهمی که در جانشین اونتادور صورت می گیرد، استفاده از یک گیربکس دوکلاچه بجای نمونهٔ تک کلاچهٔ قدیمی کنونی است؛ اما به گفتهٔ رجیانی، در این خودرو از سیستم آئرودینامیکی فعال ALA اوراکان پرفورمانته و اونتادور SVJ استفاده نخواهد شد. آخرین گزارش ها حاکی از آن هستند که جانشین اونتادور ممکن است تا پیش از سال ۲۰۲۴ معرفی نشود. همچنین شایعاتی اشاره کرده اند که این ماشین ممکن است به سه موتور الکتریکی مجهز باشد و می تواند مجموعاً ۱۱۰۰ اسب بخار قدرت داشته باشد.

قوای محرکهٔ جانشین لامبورگینی اونتادور پلاگین هیبریدی خواهد بود؟
همرسانی نوشتار: