آینده مبهم نمایشگاه خودروی فرانکفورت

  1. دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۸ ساعت ۱۹:۰۲ (۴ سال،۷ ماه قبل)
آینده مبهم نمایشگاه خودروی فرانکفورت
به گزارش فرانگر

حالا می توان گفت که داغ ترین روزهای نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۱۹ پشت سر گذاشته شده اند. ما تقریباً تمامی خودروهای جدید خودروسازان را در این رویداد دیده ایم و برخی کانسپت ها نیز واقعاً جلب توجه کرده اند.

البته آینده ی نمایشگاه فرانکفورت حداقل در فرم فعلی خود در هاله ای از ابهام قرار دارد. بنا روزنامه ی آلمانی Handelsblatt، خودروسازان از فرمت کنونی این رویداد خودرویی انتقاد کرده اند و این امر باعث شده برخی از خودروسازان مهم جهانی رغبتی برای حضور در نمایشگاه امسال نداشته باشند. همچنین برخی خودروسازان دیگر همچون ب ام و از فضای نمایشگاهی کمتری استفاده کرده اند.

از جمله مهم ترین خودروسازانی که در نمایشگاه امسال فرانکفورت حضور نداشته اند می توان به تویوتا، پژو، سیتروئن، نیسان، کیا، ولوو، فراری و برندهای فیات-کرایسلر اشاره کرد.

آینده مبهم نمایشگاه خودروی فرانکفورت

گفته می شود خودروسازان در حال بحث و بررسی ایده ی تکامل و تغییر ایده ی برگزاری نمایشگاه فرانکفورت در آینده هستند و می خواهند بجای خودروهای جدید حمل ونقل آتی موردتوجه قرار گیرد. همچنین برگزاری توری در شهرهای آلمان نیز می تواند جزئی از این پیشنهادهای جدید باشد.

نیکولاس پیتر مدیر مالی BMW گفته است:

آینده مبهم نمایشگاه خودروی فرانکفورت

اهمیت نمایشگاه های خودرویی تغییر کرده است. در آینده تمرکز کمتری روی محصولات جدید وجود خواهد داشت و بیشتر بر تکنولوژی تأکید خواهد شد.

اگرچه برخی خودروسازان به طور کامل در نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۱۹ حضور نداشتند اما برندهایی همچون مرسدس بنز و BMW فضای کمتری را در اختیار گرفته اند. بنا Handelsblatt، بودجه و فضای نمایشگاهی BMW نسبت به نمایشگاه قبلی تا دوسوم کاهش یافته و فضای نمایشگاهی مرسدس بنز و اسمارت نیز ۳۰ درصد افت را نشان می دهد.

آینده مبهم نمایشگاه خودروی فرانکفورت

همچنین گزارش شده تعداد بازدیدکنندگان نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۱۹ افت ۲۰ درصدی داشته و همچنین فضای کل این رویداد مهم خودرویی نیز با کاهش ۱۶ درصدی به ۱۶۸ هزار مترمربع رسیده است.

آینده مبهم نمایشگاه خودروی فرانکفورت
همرسانی نوشتار: