نسخهٔ قوی تر آئودی RS۶ و RS۷ در راه است

  1. دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۸ ساعت ۱۰:۰۳ (۴ سال،۷ ماه قبل)
نسخهٔ قوی‌تر آئودی RS6 و RS7 در راه است
به گزارش فرانگر

آئودی در نمایشگاه فرانکفورت امسال نسل جدید مدل های عملکرد بالای RS۶ و RS۷ را معرفی کرده است. هردوی این خودروها به یک پیشرانهٔ ۴ لیتری V۸ توئین توربو با ۶۰۰ اسب بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور مجهز هستند. این نیرو از طریق یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک و سامانهٔ کواترو به هر چهارچرخ انتقال پیدا می کند و این خودروها را ظرف ۳.۶ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می رساند.

این اعداد بسیار چشمگیر هستند ولی در آینده نسخهٔ قوی تری از RS۶ و RS۷ هم ساخته خواهد شد. البته این موضوع تعجبی ندارد زیرا در نسل قبلی این مدل ها هم نسخهٔ قوی تری با نام پرفورمنس تولید می شد که هردو به یک پیشرانهٔ ۴ لیتری V۸ توئین توربو با ۶۰۵ اسب بخار قدرت و ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور مجهز بودند. در نمایشگاه فرانکفورت امسال اما مدیرعامل آئودی اسپرت آقای «اُلیور هافمن» در مصاحبه ای با «رود اند ترک» تأیید کرده است که در محصولات RS از تکنولوژی پلاگین هیبریدی استفاده خواهد شد.

نسخهٔ قوی تر آئودی RS6 و RS7 در راه است

البته هافمن در مورد اینکه از این تکنولوژی دقیقاً در کدام مدل ها و چه زمانی استفاده خواهد شد حرفی نزده ولی اشاره کرده است که نسخه های پلاگین هیبریدی یک قدم بالاتر از نسخه های پایهٔ RS قرار می گیرند. این یعنی از قوای محرکهٔ پلاگین هیبریدی در نسخه های پرفورمنس محصولات RS استفاده خواهد شد. البته مدیرعامل آئودی اسپرت رسماً نگفته است که نسخهٔ قوی تر RS۶ و RS۷ الکتریکی سازی خواهند شد اما شایعاتی احتمال ساخت نسخهٔ پلاگین هیبریدی این دو خودرو را مطرح کرده اند.

نسخهٔ قوی تر آئودی RS6 و RS7 در راه است

اگر این شایعات صحت داشته باشند، انتظار می رود در نسخهٔ پلاگین هیبریدی RS۶ و RS۷ از همان پیشرانهٔ ۴ لیتری V۸ توئین توربوی نسخهٔ استاندارد استفاده گردد درحالی که می تواند در کنار این موتور، سیستم هیبریدی مدل جدید A۷ ۵۵ TFSI e که از پکیج باطری لیتیوم یون ۱۴.۱ کیلووات ساعتی و یک موتور الکتریکی با ۱۴۳ اسب بخار قدرت تشکیل شده است هم قرار گیرد. از سوی دیگر، مقامات آئودی اسپرت ساخت مدل RS Q۸ را هم تأیید کرده و گفته اند این شاسی بلند اسپرت اواخر امسال معرفی خواهد شد.

نسخهٔ قوی تر آئودی RS6 و RS7 در راه است
همرسانی نوشتار: