فراخوان ب ام و i۳ و i۸ به خاطر ماژول الکتریک معیوب

  1. دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۸ ساعت ۰۹:۱۶ (۴ سال،۷ ماه قبل)
فراخوان ب‌ام‌و i3 و i8 به خاطر ماژول الکتریک معیوب
به گزارش فرانگر

تعدادی از مدل های ب ام و i۳ و i۸ ۲۰۱۹ در آمریکا به خاطر نگرانی های موجود درباره ی ماژول کنترل ولتاژ بالای معیوب فراخوان شده اند.

NHTSA می گوید این نقص می تواند منجر به افزایش مقاومت داخل ماژول الکترونیکی پیشرانه ی الکتریکی شده و در صورتی که برق ولتاژ بالا به سیستم نرسد مالکان شاهد کاهش قدرت کل خودروها خواهند بود.

گفته می شود این نقص تنها سیستم ولتاژ بالا را تحت تأثیر قرار داده و بنابراین سیستم های ۱۲ ولت خودروهای i۳، i۳ با برد بیشتر و i۸ همچنان عملکردی باقی خواهند ماند و رانندگان همچنان خواهند توانست از فرمان و نیروی ترمز استفاده کنند.

bmw-i8-and-i3-concepts

ب ام و هنوز در حال کار روی راه حل رفع این مشکل بوده و انتظار می رود اقدام به تعویض ماژول معیوب و نصب نمونه ای جدید کند. تمامی فرایند تعویض این قطعات بدون دریافت هزینه ای انجام خواهد شد. خبر رسیده این مشکل باعث تأثیر خودروهایی شده که بین دسامبر ۲۰۱۸ تا مارس ۲۰۱۹ تولید شده اند.

فراخوان ب ام و i3 و i8 به خاطر ماژول الکتریک معیوب

این اولین باری نیست که i۳ فراخوان می شود زیرا در اوایل سال ۲۰۱۷ هم حدود ۱۹ هزار دستگاه از این خودرو در آمریکا فراخوان شدند. مشکل این خودروها به لوله ی حمل بخار سوخت پیشرانه ی درون سوزی مربوط می شد که احتمال ساییدگی آن و نشتی احتمالی سوخت وجود داشت.

فراخوان ب ام و i3 و i8 به خاطر ماژول الکتریک معیوب
همرسانی نوشتار: