تائید تولید محصولات تمام الکتریکی AMG

  1. دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۸ ساعت ۰۸:۰۲ (۴ سال،۷ ماه قبل)
تائید تولید محصولات تمام الکتریکی AMG
به گزارش فرانگر

مرسدس-ای ام جی هم اکنون طیف متنوعی از خودروهای الکتریکی شده از جمله CLS ۵۳، E۵۳ و GLE ۵۳ را عرضه می کند و حالا هم تائید شده که این شرکت تولید خودروهای تمام الکتریکی را نیز در دستور کار قرار داده است.

اولا کالنیوس مدیرعامل دایملر در مصاحبه با اتوکار گفته است:

ما باید به نقطه ای برسیم که در آن قوای محرکه ی محصولات خیلی مهم نباشد زیرا AMG فقط به تجربه ای که مشتریان دارند مربوط می شود. به همین دلیل است که نه تنها کار روی محصولات الکتریکی شده ی AMG را انجام می دهیم بلکه اولین خودروی تمام الکتریکی این شرکت نیز در دست توسعه است.

تائید تولید محصولات تمام الکتریکی AMG

تائید تولید محصولات تمام الکتریکی AMG


کالنیوس نگفته که کدام محصول مرسدس برای اولین بار دارای نسخه ی الکتریکی AMG خواهد بود اما خبرهای قبلی به EQS به عنوان کاندید احتمالی اشاره کرده اند. این سدان تمام الکتریکی اخیراً به فرم کانسپت در فرانکفورت به نمایش درآمد.

شایعات نشان می دهند EQS در نسخه ی الکتریکی AMG قدرت فراتر از ۶۰۰ اسب بخار خواهد داشت. البته برای مقایسه باید دانست پورشه تایکان توربو از دو پیشرانه ی الکتریکی با قدرت ۶۷۱ اسبی استفاده کرده و نسخه ی توربو S آن در حالت اووربوست قدرت قابل توجه ۷۵۱ اسب بخاری دارد.

تائید تولید محصولات تمام الکتریکی AMG

Mercedes-Benz SLS AMG Coupe Electric Drive


اما صرف نظر از نوع محصولی که در نظر گرفته می شود، محصولات الکتریکی AMG محبوب تر از SLS الکتریک درایو قبلی خواهند بود. گفته شده بود که از این خودروی اسپورت و الکتریکی کمتر از 100 دستگاه فروخته شده است. SLS الکتریک درایو دارای چهار پیشرانه با قدرت 740 اسب بخار و گشتاور 1000 نیوتون متر بوده و شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 3.9 ثانیه ای و حداکثر سرعت 250 کیلومتر در ساعتی داشته است.

Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive
همرسانی نوشتار: