رم ۱۵۰۰ و هیوندای پالیسید، برندهٔ جایزهٔ بالاترین ایمنی IIHS

  1. یکشنبه ۲۴ شهریور ۹۸ ساعت ۱۲:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
رم 1500 و هیوندای پالیسید، برندهٔ جایزهٔ بالاترین ایمنی IIHS
به گزارش فرانگر

دوج رم ۱۵۰۰ و هیوندای پالیسید در جدیدترین آزمایش های ایمنی گروه خود موفق به کسب جایزهٔ بالاترین رتبهٔ ایمنی (Top Safety Pick+) از موسسهٔ بیمه برای ایمنی بزرگراه ها (IIHS) شده اند. رم ۱۵۰۰ جدید اولین پیکاپ در کلاس خود است که بر اساس جدیدترین دستورالعمل های ایمنی IIHS موفق به کسب جایزهٔ TSP+ شده است. این جایزهٔ به طور ویژه به خاطر سیستم پیشگیری از تصادف جلو و چراغ های جلوی LED تطبیقی با قابلیت پخش نور منحنی و دستیار نوربالا، به این پیکاپ آمریکایی اعطا شده است.

البته نمونه هایی از رم ۱۵۰۰ موفق به کسب این جایزه شده اند که تاریخ ساخت آن ها بعد از می ۲۰۱۹ است زیرا نمونه های قبلی این پیکاپ در آزمایش های قبلی IIHS به خاطر نور بیش ازحد چراغ ها، ضعیف عمل کرده بودند. همچنین به تیپ های پایینی رم هم به دلیل عدم برخورداری از چراغ های جلوی تطبیقی، جایزهٔ TSP+ داده نمی شود. IIHS در گزارش خود در مورد این پیکاپ گفته است:

دیگر آپشن های چراغ های جلوی رم که شامل چراغ های هالوژن و نمونه های LED سفارشی با یا بدون دستیار نوربالا می شود، همگی امتیاز پایین تری کسب کرده اند

رم 1500 و هیوندای پالیسید، برندهٔ جایزهٔ بالاترین ایمنی IIHS

از سوی دیگر، پالیسید که کراس اوور جدید هیوندای است و ظرفیت حمل تا هشت نفر را دارد، در صورت تجهیز به سیستم پیشگیری از تصادف جلو و چراغ های جلوی LED سفارشی، می تواند جایزهٔ TSP+ را کسب کند. در پالیسید هم مثل رم، به چراغ های جلوی هالوژن امتیاز کمتری داده شده است. IIHS مرتباً شرایط لازم برای کسب جایزهٔ Top Safety Pick و Top Safety Pick+ را سخت تر می کند. برای سال ۲۰۱۹، آخرین ویژگی های لازم برای کسب جایزهٔ TSP+ دریافت رتبهٔ خوب در شش تست تصادف، برخورداری از سیستم پیشگیری از تصادف پیشرفته و دریافت رتبهٔ خوب برای چراغ های جلو هستند.

رم 1500 و هیوندای پالیسید، برندهٔ جایزهٔ بالاترین ایمنی IIHS
همرسانی نوشتار: