نظر شما درباره جلوپنجره بحث برانگیز ب ام و کانسپت ۴ چیست؟!

  1. شنبه ۲۳ شهریور ۹۸ ساعت ۱۹:۰۲ (۴ سال،۷ ماه قبل)
نظر شما درباره جلوپنجره بحث‌برانگیز ب‌ام‌و کانسپت 4 چیست؟!
به گزارش فرانگر

اسکار وایلد جملات مشهوری دارد: “مد شکلی از زشتی است بنابراین اینکه مجبوریم هر ۶ ماه مد عوض کنیم غیرقابل تحمل به نظر می رسد.” صنعت مد در بازه های زمانی کوتاه پوست می اندازد و هر بار شکل جدیدی عرضه می شود که همین امر درباره ی صنعت خودرو نیز تا حدی صادق است.

اما اگر همین تغییر و تحول ها نبود مجبور بودیم سوار جعبه های مستطیلی شکلی بشویم که روی چهار چرخ قرار داشته و تنها ما را از نقطه ی الف به نقطه ی ب می رساندند. خودروها تنها چیزی برای حمل ونقل ساده نیستند. آن ها درباره ی آزادی هستند! خودروها نه تنها برای حمل ونقل بکار می روند بلکه احساسات ما را نیز بیان می کنند و به همین خاطر خودروسازان از طراحان زبردست با دستمزدهای میلیونی استفاده می کنند تا به تمامی جزئیات توجه شده باشد.

ب ام و در نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۱۹ اقدام به رونمایی از یک خودروی مفهومی با نام کانسپت ۴ کرده که پیش نمایشی از نسل بعدی کوپه ی اسپورت سری ۴ می باشد؛ و یکی از انتقادات اصلی افراد به کانسپت ۴ به جلوپنجره ی بزرگ مربوط می شود. به جز این قطعه ظاهراً کلیت خودرو از تناسبات خوب و ظرافت جذابی بهره می برد.

نظر شما درباره جلوپنجره بحث برانگیز ب ام و کانسپت 4 چیست؟!

خب چرا ب ام و تصمیم گرفته از این جلوپنجره ی بزرگ در دماغه ی کانسپت ۴ استفاده کند؟ دلایل زیادی وجود دارد. اول اینکه صنعت خودرو تصمیم به استفاده از جلوپنجره های بزرگ تر گرفته و این را بهتر می داند. مثال های زیادی برای این کار وجود دارند که از بنتلی و لکسس گرفته تا استارت آپ های چینی را شامل می شود.

دلیل بعدی به خود ب ام و مربوط می شود. اخیراً شاهد استفاده از جلوپنجره های بسیار بزرگ روی شاسی بلند X۷ و سدان فیس لیفت شده ی سری ۷ بودیم. حقیقت این است که ب ام و به گذشته ی خود بازمی گردد اما ما این موضوع را در طول زمان خیلی متوجه نشده ایم.

نظر شما درباره جلوپنجره بحث برانگیز ب ام و کانسپت 4 چیست؟!

در سال ۲۰۱۱ بود که ب ام و از کانسپت ۳۲۸ هامیج رونمایی کرد. نگاهی سریع به این خودرو نشان می داد که کانسپت یاد شده هرگز وارد خط تولید نخواهد شد اما جلوپنجره ی آن جلب توجه می کرد. اگرچه ابعاد این قطعه کوچک تر بوده اما تاحدی ما را به یاد کانسپت اخیر ب ام و می اندازد.

نظر شما درباره جلوپنجره بحث برانگیز ب ام و کانسپت 4 چیست؟!

خودروی بعدی ۳.۰ CSL هامیج R کانسپت است که چهار سال بعدتر رونمایی شد. این خودرو نیز ادای احترامی به یکی از محصولات کلاسیک ب ام و بود و همانند ۳۲۸ یک خودروی مطالعاتی به شمار می رفت؛ اما جلوپنجره و آپرون این خودرو شبیه نمونه ای است که در کانسپت ۴ می بینیم؛ و قطعاً این موضوعی اتفاقی نیست.

2015 BMW 3.0 CSL Hommage Concept

همان گونه که می بینید خودروسازان طراز اول جهانی برنامه های خود را خیلی قبل تر از رونمایی عمومی عملیاتی می کنند و آنچه امروز می بینیم در سال های آینده رنگ واقعیت به خود می گیرند. اگر خودروسازی از قدرت کافی در صنعت خودرو برخوردار باشد می تواند مد بعدی را دیکته کند و هم مشتریان و هم رقبا در همین خط بیفتند. تجارت همین گونه کار می کند و اگرچه هیچ شرکتی از خطا مصون نیست (رنجروور اووک کانورتیبل) اما خب شرکت ها در همین جاده حرکت می کنند.

نظر شما درباره جلوپنجره بحث برانگیز ب ام و کانسپت 4 چیست؟!

اما هنوز هم مطمئن نیستیم که جلوپنجره ی کانسپت ۴ را دوست داریم. البته می توانیم ریشه ی این کار را پیدا کنیم و از ب ام و به خاطر اینکه تا حدی محافظه کاری را کنار گذاشته و از طرح های جدید استفاده می کند تشکر کنیم.

نظر شما درباره جلوپنجره بحث برانگیز ب ام و کانسپت 4 چیست؟!

ولی این مشتریان هستند که با حساب های بانکی خود درباره ی یک خودرو رأی می دهند و همان گونه که گفتیم هیچ شرکتی از خطا مصون نیست. یک حس خاصی به ما می گوید که مردم به زودی با این خودرو ارتباط برقرار خواهند کرد و سری ۴ جدید فروش بالایی خواهد داشت. آن ها پیش از این هم چنین تجربه ای داشته اند، فقط کافی است نگاهی به خودروهای طراحی شده در زمان کریس بنگل بیندازید…

نظر شما درباره جلوپنجره بحث برانگیز ب ام و کانسپت 4 چیست؟!

خب در حسن ختام این نوشتار نقل قول مشهور گاندی را با اندکی تغییر می آوریم: “آن ها اول به شما می خندند، بعد با شما می جنگند و بعد شما در راه رسیدن به بانک به همه ی آن ها می خندید.”

نظر شما درباره جلوپنجره بحث برانگیز ب ام و کانسپت 4 چیست؟!

این موضوع درباره ی ب ام و رخ می دهد…
همرسانی نوشتار: