تسلا رودستر سال آینده راهی نوربرگ رینگ می شود

  1. شنبه ۲۳ شهریور ۹۸ ساعت ۱۴:۰۲ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
تسلا رودستر سال آینده راهی نوربرگ‌رینگ می‌شود
به گزارش فرانگر

طی روزهای اخیر بحث حضور تسلا در پیست نوربرگ رینگ بسیار داغ شده و نسخهٔ ویژه ای از مدل S در این پیست دیده شده است. با توجه ات و توئیت های ایلان ماسک، این خودرو در تاریخ ۲۱ سپتامبر با رانندگی نیکو روزبرگ در جهنم سبز تایم زنی خواهد کرد و سعی می کند رکورد پورشه تایکان را بشکند؛ اما با توجه به اینکه تسلا می خواهد با مدل S سالخورده در نوربرگ رینگ تیم زنی کند، این سؤال مطرح می شود که چرا نسل جدید رودستر به این پیست بُرده نمی شود.

مهم ترین دلیل در پاسخ به این سؤال این است که رودستر فعلاً همچنان در مرحلهٔ پروتوتایپ قرار دارد و آماده نشده است. بااین حال رودستر با مشخصات فوق العادهٔ خود این پتانسیل را دارد که رکورد تایکان را کاملاً نابود کند. نکتهٔ مهم تر اینکه تقریباً با اطمینان می توان گفت که نسل جدید رودستر هم قیمت تایکان توربو S خواهد بود. در همین حال، هرچند فعلاً از تایم زنی رودستر جدید در جهنم سبز خبری نیست اما به نظر می رسد در آینده ای نه چندان دور شاهد این اتفاق باشیم زیرا ایلان ماسک در پاسخ به کامنتی در توئیتر که درخواست کرده بعد از مدل S، نسل جدید رودستر هم به نوربرگ رینگ بُرده شود جواب داده سال آینده این کار انجام خواهد شد.

تسلا رودستر سال آینده راهی نوربرگ رینگ می شود

قوای محرکهٔ رودستر جدید از سه موتور الکتریکی تشکیل شده که یکی در جلو و دوتای دیگر در عقب نصب شده اند. به گفتهٔ تسلا، این موتورها مجموعاً ۱۰ هزار نیوتن متر گشتاور را به چرخ ها تحویل می دهند تا خودرو بتواند ظرف ۱.۹ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسد. گفته شده این خودرو مسافت ۴۰۰ متر را در کمتر از ۹ ثانیه طی می کند و می تواند به حداکثر سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. برای این ابرماشین الکتریکی باطری های فوق العادهٔ ۲۰۰ کیلووات ساعتی در نظر گرفته شده که بُرد چشمگیر هزار کیلومتری را برای آن فراهم می کنند. قیمت تسلا رودستر جدید حدود ۲۰۰ هزار دلار اعلام شده است.

تسلا رودستر سال آینده راهی نوربرگ رینگ می شود
همرسانی نوشتار: