پیش نمایش شاسی بلند الکتریکی فولکس واگن ID.۴

  1. پنجشنبه ۲۱ شهریور ۹۸ ساعت ۰۷:۴۷ (۴ سال،۷ ماه قبل)
پیش‌نمایش شاسی‌بلند الکتریکی فولکس‌واگن ID.4
به گزارش فرانگر

بی شک فولکس واگن ID.۳ ستاره ی این برند در نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۱۹ بوده اما ژرمن ها تنها به معرفی این خودروی الکتریکی جمع وجور بسنده نکرده و دومین مدل با نشان ID را نیز به نمایش گذاشته اند.

این خودرو از پوشش استتاری خاصی استفاده کرده و البته کسی هم امکان دسترسی به آن را ندارد. محصول موردبحث یک کانسپت پیش تولیدی از عضو بعدی خانواده ی ID است که بعداً به فرم کراس اوور جمع وجور ID.۴ متولد خواهد شد.

این خودرو قبلاً با نام ID Crozz شناخته می شد اما با ورود به خط تولید نام جدید ID.۴ را به خود خواهد گرفت. این خودرو به طور ویژه برای بازار خودروی آمریکا توسعه یافته و اولین نمونه از سه عضو خانواده ی ID است که با آغاز بهار سال آینده میلادی وارد بازار خواهد شد. دلیل اینکه ID.۴ اولین خودروی حاضر در بازار آمریکا خواهد بود این است که هاچبک ID.۳ در آمریکای شمالی عرضه نخواهد شد. اگرچه فولکس واگن هنوز نام ID.۴ را تائید نکرده اما یکی از منابع مطلع در مصاحبه با اتونیوز انتخاب این نام را تائید کرده است.

پیش نمایش شاسی بلند الکتریکی فولکس واگن ID.4

VW ID. Crozz Concept


ID.4 در مقایسه با کانسپت ID Crozz قبلی از طراحی سه جعبه ای سنتی استفاده کرده و برای ایجاد فضای کابین و بار بیشتر از بخش هاچبک عمودی در عقب برخوردار است. این کانسپت کاملاً مشابه خودرویی به نظر می رسد که قبلاً در حال تست های خیابانی رویت شده بود.

خریداران آمریکایی از بهار سال آینده امکان خرید این خودرو را خواهند داشت اما گفته می شود اولین نمونه در اواخر سال ۲۰۲۰ به دست مشتریان خواهند رسید. هنوز قیمت این خودرو مشخص نشده و احتمالاً حداقل در دو سال اول تولید از اروپا به آمریکا صادر خواهد شد. البته انتظار می رود در آینده این خودرو در تأسیسات چاتانوگا در تنسی تولید شود.

پیش نمایش شاسی بلند الکتریکی فولکس واگن ID.4

هنوز خبری از مشخصات فنی ID.۴ هم در دست نیست اما این خودرو به احتمال زیاد از پلتفرم الکتریکی MEB و قوای محرکه ی ID.۳ استفاده خواهد کرد. هاچبک دیفرانسیل عقب فولکس با سه گزینه ی باتری ۴۵، ۵۸ و ۷۷ کیلووات ساعتی عرضه شده و برد ۳۳۰، ۴۲۰ و ۵۵۰ کیلومتری دارد. مدل پایه از پیشرانه ی ۱۴۷ اسبی استفاده کرده درحالی که در دل دو نمونه ی دیگر پیشرانه ی ۲۰۱ اسب بخاری قرار گرفته است.

پیش نمایش شاسی بلند الکتریکی فولکس واگن ID.4
همرسانی نوشتار: