معرفی فراری ۸۱۲ GTS، قوی ترین کانورتیبل تولیدی دنیا

  1. چهارشنبه ۲۰ شهریور ۹۸ ساعت ۱۰:۰۴ (۶ ماه،۳ هفته قبل)
معرفی فراری 812 GTS، قوی‌ترین کانورتیبل تولیدی دنیا
به گزارش فرانگر

F۸ اسپایدر تنها محصول روباز جدیدی نیست که توسط فراری معرفی شده زیرا این شرکت ایتالیایی به طور هم زمان نسخهٔ روباز مدل ۸۱۲ سوپرفست را هم معرفی کرده است. این خودرو که ۸۱۲ GTS نام گرفته است، مانند تمامی کانورتیبل های مدرن فراری به یک سقف فلزی جمع شونده مجهز است که تا حداکثر سرعت ۴۵ کیلومتر بر ساعت ظرف تنها ۱۴ ثانیه باز یا بسته می شود. در این خودرو یک پردهٔ عقب برقی تعبیه شده که به عنوان بادگیر هم عمل می کند و حتی در هنگام بسته بودن سقف نیز می توان آن را پایین آورد تا راننده و سرنشین بتوانند بیشتر از سمفونی V۱۲ و صدای اگزوز لذت ببرند.

علاوه بر تجهیز به سقف بازشونده، بخش عقبی ۸۱۲ GTS هم بازطراحی شده که از ویژگی های برجستهٔ آن می توان به دو برآمدگی به همراه پوشش جدید عقب و محفظهٔ بار اشاره کرد. علاوه بر این، دیفیوزر عقب هم تغییر شکل داده و برای جبران حذف گذرگاه هوای بالای گلگیرهای عقب نسخهٔ کوپه، در اینجا یک فلپ اضافی تعبیه شده است. فراری همچنین دو فلپ کوچک L شکل را هم به گوشه های بالایی شیشهٔ جلو اضافه کرده که به کنترل تلاطم و سروصدای آئرودینامیکی خودرو کمک می کند و به گفتهٔ این شرکت موجب می شود حتی در سرعت های بالا هم اختلالی در صحبت کردن سرنشینان ایجاد نشود.

معرفی فراری 812 GTS، قوی ترین کانورتیبل تولیدی دنیا

اما همان طور که انتظار می رود، ۸۱۲ GTS از لحاظ فنی تفاوتی با برادر کوپهٔ خود ندارد. این یعنی در سینهٔ این نسخه هم همان نیروگاه ۶.۵ لیتری V۱۲ تنفس طبیعی با ۸۰۰ اسب بخار قدرت و ۷۲۰ نیوتن متر گشتاور قرار دارد که ۸۱۲ GTS را به قوی ترین کانورتیبل تولید سری دنیا تبدیل کرده است. عملکرد این خودرو نیز تقریباً نزدیک به نسخهٔ سقف ثابت است به گونه ای که به گفتهٔ فراری در کمتر از ۳ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت و در ۸.۳ ثانیه به دویست کیلومتر بر ساعت می رسد درحالی که حداکثر سرعت آن ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت است.

معرفی فراری 812 GTS، قوی ترین کانورتیبل تولیدی دنیا

معرفی فراری 812 GTS، قوی ترین کانورتیبل تولیدی دنیا

۸۱۲ GTS خودرویی تولید محدود نیست و محصولی تولید سری معمولی محسوب می شود. این اولین ساختۀ موتور جلوی V۱۲ روباز تولید سری فراری در نیم قرن گذشته محسوب می شود زیرا آخرین نمونهٔ این نوع محصول به سال ۱۹۶۹ و مدل ۳۶۵ GTS۴ بازمی گردد که بیشتر با نام دیتونا اسپایدر شناخته می شود. از آن زمان به بعد، فراری چنین خودروهایی را فقط به صورت تولید محدود ارائه کرد که ازجملهٔ آن ها می توان به ۵۵۰ بارچتا در سال ۲۰۰۰، سوپرآمریکا در سال ۲۰۰۵، ۵۹۹ SA آپرتا در سال ۲۰۱۰ و F۶۰ آمریکا در سال ۲۰۱۴ اشاره کرد که آخری تنها در ۱۰ دستگاه ساخته شد.

معرفی فراری 812 GTS، قوی ترین کانورتیبل تولیدی دنیا

معرفی فراری 812 GTS، قوی ترین کانورتیبل تولیدی دنیا

معرفی فراری 812 GTS، قوی ترین کانورتیبل تولیدی دنیا
همرسانی نوشتار: