رونمایی از لوگوی جدید فولکس واگن در نمایشگاه فرانکفورت

  1. چهارشنبه ۲۰ شهریور ۹۸ ساعت ۰۷:۰۲ (۴ سال،۷ ماه قبل)
رونمایی از لوگوی جدید فولکس‌واگن در نمایشگاه فرانکفورت
به گزارش فرانگر

فولکس واگن برای رونمایی از لوگوی بازطراحی شدهٔ خود نمایشگاه فرانکفورت را انتخاب کرده است. این لوگوی جدید ساده تر از قبل به نظر می رسد و نمایی رترو یا با نگاه به گذشته دارد. این لوگوی جدید طراحی دوبعدی مسطحی داشته که واضح تر است و برخی از عناصر اساسی آن کم شده است. فولکس واگن همچنین گفته است که این لوگو بسیار انعطاف پذیر بوده و برای برنامه های دیجیتالی طراحی شده است. این یعنی در آینده شاهد لوگوی چراغ دار در محصولات فولکس واگن خواهیم بود.

تغییر لوگوها از هم اکنون آغاز می شود و فولکس واگن لوگوی جدید خود را در ساختمان مرکزی در ولفسبورگ روشن خواهد کرد. البته مدتی طول می کشد تا این لوگوی جدید در همه جا نصب شود زیرا به گفتهٔ خودروساز آلمانی، این تغییر لوگو یکی از بزرگ ترین پروژه ها از این نوع در صنعت خودروسازی سراسر دنیا محسوب می شود. دشواری و بزرگی این پروژه از آنجا معلوم می شود که فولکس واگن در ۱۵۴ کشور مختلف حضور دارد و این یعنی باید تقریباً ۷۰ هزار لوگو در سراسر جهان را با نمونهٔ جدید جایگزین کند که شامل حدود ۱۰ هزار نمایندگی و مراکز خدمات می شود؛ اما با وجود این گستردگی، فولکس واگن انتظار دارد این پروژهٔ تغییر لوگو تا اواسط سال آینده تکمیل شود.

رونمایی از لوگوی جدید فولکس واگن در نمایشگاه فرانکفورت

هرچند این لوگو بسیار ساده به نظر می رسد اما روند تغییر طراحی آن بسیار پیچیده بوده است زیرا به گفتهٔ فولکس واگن، ۱۹ تیم داخلی و ۱۷ نمایندگی خارجی در این پروژه شرکت داشته اند. فولکس واگن همچنین برای اولین بار لوگویی را معرفی کرده که به آن اصطلاحاً لوگوی صوتی گفته می شود. این شرکت می گوید این ویژگی موجب می شود تا برند فولکس واگن هم در خودروها و هم در ارتباطات، از لحاظ صوتی هم متمایز شود. مدیر طراحی فولکس واگن آقای «کلائوس بیشاف» که نقش مهمی در توسعهٔ این لوگوی جدید داشته گفته است:

در طراحی لوگوی جدید ما یک بستر ارتباطی را برای ارائهٔ احساس تحرک الکتریکی فراهم کرده ایم

رونمایی از لوگوی جدید فولکس واگن در نمایشگاه فرانکفورت
همرسانی نوشتار: