تبریک کوئنیگ زگ به بوگاتی برای رکورد سرعت همراه با رجزخوانی!

  1. یکشنبه ۱۷ شهریور ۹۸ ساعت ۱۰:۰۲ (۴ سال،۹ ماه قبل)
تبریک کوئنیگ‌زگ به بوگاتی برای رکورد سرعت همراه با رجزخوانی!
به گزارش فرانگر

چندی پیش بوگاتی توانست با یک شیرون پروتوتایپ نزدیک به تولید، از مرز ۳۰۰ مایل بر ساعت عبور کرده و به سرعت ۴۹۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. این رکورد زنی جنجالی، دیگر مدعیان سرعت مثل هنسی و کوئنیگ زگ را به تکاپو و اظهارنظر واداشته است. بعدازاینکه هنسی به خاطر این رکورد به بوگاتی تبریک گفت و درعین حال ادعا کرد که می خواهد به سرعت ۵۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند، حالا کوئنیگ زگ هم این رکورد زنی را به بوگاتی تبریک گفته اما یادآوری کرده است که هنوز رکورد سریع ترین خودروی تولیدی دنیا در کتاب گینس در اختیار آگرا RS است.

به دلیل اینکه شیرون رکوردشکن یک نمونهٔ اصلاح شدهٔ تک ساخت و پروتوتایپ بوده و همین طور رکورد زنی فقط در یک جهت صورت گرفته است، رکورد شیرون در کتاب گینس ثبت نمی شود زیرا برای ثبت رکورد سرعت رسمی در این کتاب، آزمایش باید در هردو جهت انجام شود. البته صرف نظر از این دو مورد، باید توجه داشت که شیرون رکوردشکن بر اساس نسخهٔ جاده ای این خودرو ساخته شده و دستیابی به سرعت ۴۹۰ کیلومتر بر ساعت با چنین خودرویی دستاورد واقعاً چشمگیر و قابل تحسینی است. سخنگوی کوئنیگ زگ در این رابطه به تاپ گیر گفته است:

ما می خواهیم به آن ها تبریک بگوییم. این دستاورد بزرگی است اما اگر نسخهٔ تولیدی همان خودرو بتواند از میانگین سرعت ۴۴۷ کیلومتر بر ساعت در دو جهت سریع تر باشد، آن وقت می تواند تاج سریع ترین خودروی تولیدی دنیا را از آگرا RS بگیرد

تبریک کوئنیگ زگ به بوگاتی برای رکورد سرعت همراه با رجزخوانی!

رکورد کوئنیگ زگ در سال ۲۰۱۷ با استفاده از یک آگرا RS متعلق به خریدار در یک جادهٔ عمومی بسته شده در نوادا توسط رانندهٔ آزمایشی شرکت «نیکلاس لیلیا» به ثبت رسید. از سوی دیگر، هرچند شیرون لانگ تیل پروتوتایپ (دُم کشیده) نمونه ای تولیدی نبود اما انتظار می رود طی ماه های آینده شیرون سوپراسپرت با همان ویژگی ها معرفی گردد. علاوه بر این، بوگاتی اظهار داشته است که اگر رکورد زنی در نوادا صورت گیرد، شیرون می تواند ۲۵ کیلومتر بر ساعت سریع تر باشد زیرا به دلیل ارتفاع بیشتر از سطح دریا، هوا رقیق تر بوده و درگ آئرودینامیکی آن کمتر است.

تبریک کوئنیگ زگ به بوگاتی برای رکورد سرعت همراه با رجزخوانی!

در همین حال، کوئنیگ زگ تاپ گیر همچنین گفته است که نسخه ای از جسکو با داون فورس کمتر در آینده توانایی رسیدن به سرعتی بیش از ۳۰۰ مایل بر ساعت را خواهد داشت. سخنگوی این شرکت اظهار داشته است:

«ما قبلاً گفته ایم و حالا دوباره میگوییم، یک نسخهٔ سرعت بالا از جسکو باید بتواند سریع تر از ۳۰۰ مایل بر ساعت باشد. ما با استفاده از همان ابزارهایی که برای برآورد سرعت آگرا RS استفاده کردیم به این نتیجه رسیده ایم»

تبریک کوئنیگ زگ به بوگاتی برای رکورد سرعت همراه با رجزخوانی!

با توجه به اظهارات سخنگوی کوئنیگ زگ، مطمئناً نسخهٔ استاندارد جسکو برای رکورد زنی مناسب نیست بلکه نسخهٔ ویژه ای از آن با نام جسکو ۳۰۰ برای این کار در نظر گرفته شده است. بنیان گذار این شرکت آقای «کریستین وُن کوئنیگ زگ» هنگام رونمایی از جسکو در نمایشگاه ژنو امسال به طور اجمالی به وجود چنین نسخه ای اشاره کرد. فعلاً جزئیات تفاوت های جسکو ۳۰۰ با نسخهٔ معمولی اعلام نشده است اما بدیهی است که در چنین سرعت فوق العاده ای، آئرودینامیک نقش بسیار مهمی ایفا می کند؛ بنابراین انتظار می رود جسکو ۳۰۰ شکل صافی داشته و بال آن حذف شده باشد. نسخهٔ کنونی این هایپرکار نیز به یک پیشرانهٔ ۵ لیتری V۸ توئین توربو مجهز است که خروجی آن با سوخت E۸۵ به ۱۶۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۵۰۰ نیوتن متر گشتاور می رسد.

تبریک کوئنیگ زگ به بوگاتی برای رکورد سرعت همراه با رجزخوانی!
همرسانی نوشتار: