تجهیز جیپ رانگلر به نیروگاه دیزلی ۲۶۰ اسب بخاری

  1. جمعه ۱۵ شهریور ۹۸ ساعت ۰۸:۰۳ (۴ سال،۷ ماه قبل)
تجهیز جیپ رانگلر به نیروگاه دیزلی 260 اسب بخاری
به گزارش فرانگر

می دانستیم که این اتفاق رخ خواهد داد و حالا وقتش رسیده است. شایعات مربوط به عرضه ی جیپ رانگلر با پیشرانه ی دیزلی به فوریه ی سال ۲۰۱۳ یعنی زمانی که نسل JK زنده بود بازمی گردد اما حالا و در چهارمین نسل رانگلر JL شاهد تپیدن قلب دیزلی در دل این آفرودر محبوب هستیم. به دلیل عرضه در آمریکا تا پایان سال جاری، پیشرانه ی ۶ سیلندر ۳ لیتری توربودیزل منحصراً با نسخه ی کاربردی تر چهار درب ارائه خواهد شد.

اگرچه برخی از افراد با عرضه ی پیشرانه ی اکودیزل در مدل رانگلر آنلیمیتد ناامید خواهند شد اما خب خبر خوب اینکه پیشرانه ی موردبحث در تمامی تریم ها قابل انتخاب خواهد بود. این نیروگاه دیزلی قدرت ۲۶۰ اسب بخاری و گشتاور ۶۰۰ نیوتون متری داشته که از نظر قدرت با رم ۱۵۰۰ اکودیزل قابل مقایسه است اما از نظر گشتاور ۵۲ واحد پایین تر قرار می گیرد.

اما وضعیت این پیشرانه ی دیزلی در برابر پیشرانه های بنزینی رانگلر چگونه است؟ پیشرانه ی ۴ سیلندر ۲ لیتری توربوی این خودرو قدرت ۲۷۰ اسبی و گشتاور ۴۰۰ نیوتون متری دارد درحالی که نسخه ی ۶ سیلندر ۳.۶ لیتری تنفس طبیعی خروجی ۲۸۵ اسبی و گشتاور ۳۵۳ نیوتون متری را ارائه می کند. رانگلر دیزلی از سیستم چهار چرخ محرک و گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک و سیستم استارت/استاپ سود می برد.

تجهیز جیپ رانگلر به نیروگاه دیزلی 260 اسب بخاری

همان گونه که کار اند درایور به درستی ذکر کرده بود، مصرف سوخت این پیشرانه به طور قابل توجهی بهتر از نسخه های بنزینی رانگلر است چراکه این خودرو در سیکل ترکیبی مصرف ۱۱.۲ لیتری در هر صد کیلومتر دارد.

تجهیز جیپ رانگلر به نیروگاه دیزلی 260 اسب بخاری

هنوز قیمت رانگلر مجهز به این پیشرانه مشخص نشده اما قطعاً این خودرو گران تر خواهد بود زیرا رم ۱۵۰۰ مجهز به این نیروگاه ۴۹۹۵ دلار گران تر از سایر نسخه هاست.
همرسانی نوشتار: