رونمایی از نسخه تولیدی هوندا E، کوچولوی دوست داشتنی!

  1. پنجشنبه ۱۴ شهریور ۹۸ ساعت ۱۳:۰۴ (۴ سال،۷ ماه قبل)
رونمایی از نسخه تولیدی هوندا E، کوچولوی دوست‌داشتنی!
به گزارش فرانگر

با نمایش نسخه ی پیش تولیدی در فستیوال سرعت گوودوود، هوندا ما را آماده ی آشنایی با نسخه ی تولید انبوه هوندا E کرده بود. حالا انتظار به سر آمده و این خودروساز ژاپنی نسخه ی نهایی خودروی الکتریکی خود را معرفی کرده است. محصول جدید هوندا فعلاً در اروپا قابل سفارش است.

هوندا E نقش مهمی در تحقق برنامه های این برند برای الکتریکی ساختن کل سبد محصولات خود و رسیدن به آمار فروش ۱۰۰ درصدی چنین محصولاتی تا سال ۲۰۲۵ خواهد داشت. ظاهر این خودروی شهری در مقایسه با نسخه ی مفهومی پیشین تفاوت چندانی نداشته و احتمالاً این خبر خوبی است زیرا همان دوربین های جانبی مدل کانسپت در این محصول هم دیده می شوند. این دوربین ها تصاویر زنده را در دو صفحه نمایش ۶ اینچی نشان می دهند.

البته خبرهای خوب دیگری هم وجود دارد. با توزیع وزن عالی ۵۰/۵۰ و انتقال قدرت پیشرانه به چرخ های عقب، هوندا E می تواند سواری خوبی در شهر داشته باشد. پیشرانه ی الکتریکی این خودرو در اکسل عقب قرار گرفته و دو خروجی ۱۳۶ و ۱۵۴ اسب بخاری خواهد داشت. گشتاور هر دو نسخه ۳۱۵ نیوتون متر اعلام شده است. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت هوندا E حدود ۸ ثانیه اعلام شده است.

رونمایی از نسخه تولیدی هوندا E، کوچولوی دوست داشتنی!

اما موضوع مهم تر درباره ی این خودروی شهری بدون آلایندگی برد ۲۲۰ کیلومتری با یک بار شارژ باتری ۳۵.۵ کیلووات ساعتی می باشد. عملکرد شارژ سریع باعث می شود ۸۰ درصد باتری در حدود نیم ساعت شارژ شود و برد ۱۷۷ کیلومتری را به ارمغان بیاورد. گرمای باتری ها نیز توسط سیستم خنک کننده آبی دفع می شود.

رونمایی از نسخه تولیدی هوندا E، کوچولوی دوست داشتنی!

هوندا E از نظر ارتباطات دارای اینترفیس هوشمندی است که دارای صفحه نمایش ۱۲.۳ اینچی دوگانه می باشد. مورد برجسته ی این سیستم دستیار شخصی هونداست که از درک متنی منحصربه فرد برای خلق گفت وگوهای طبیعی و دسترسی به سرویس های آنلاین استفاده می کند. کافی است بگویید “اوکی هوندا” و سپس سؤال خود از خودرو را بپرسید.

رونمایی از نسخه تولیدی هوندا E، کوچولوی دوست داشتنی!

هوندا قبلاً پیش فروش آنلاین این خودرو را در کشورهای بریتانیا، آلمان، فرانسه و نروژ شروع کرده است. قیمت و زمان عرضه ی هوندا E فعلاً مشخص نیست ولی این خودرو چند روز دیگر در نمایشگاه فرانکفورت در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

رونمایی از نسخه تولیدی هوندا E، کوچولوی دوست داشتنی!
همرسانی نوشتار: