آئودی RS Q۸ سریع ترین شاسی بلند نوربرگ رینگ است؟

  1. چهارشنبه ۱۳ شهریور ۹۸ ساعت ۱۴:۰۲ (۴ سال،۷ ماه قبل)
آئودی RS Q8 سریع‌ترین شاسی‌بلند نوربرگ‌رینگ است؟
به گزارش فرانگر

«میشا چارودین» یکی از حرفه ای های پیست نوربرگ رینگ است که در بسیاری از اوقات تلاش می کند رکوردهای مخفیانهٔ ثبت شده در این پیست را به دست آورد. حال به گفتهٔ وی، آئودی RS Q۸ رکورد شاسی بلندهای نوربرگ رینگ را شکسته و سریع ترین شاسی بلند این پیست محسوب می شود. میشا با استفاده از تکنیک های هوشمندانه ای لپ تایم RS Q۸ را در جهنم سبز به دست آورده است درحالی که این زمان هنوز توسط آئودی تأیید نشده است.

نوربرگ رینگ چهارشنبه ها به خودروسازان این امکان را می دهد که برای توسعهٔ محصولات جدید خود و ثبت لپ تایم، این پیست را رزرو کنند. در همان روز میشا در نوربرگ رینگ بوده و چندین خودرو از سازندگان مختلف مثل پورشه، مرسدس و آئودی را دیده که یکی از آن ها پروتوتایپ RS Q۸ بوده است. او در نزدیکی خط استارت با یک کرنومتر ایستاده و زمان پیمودن یک دور پیست توسط این کراس اوور اسپرت را حساب کرده است. به گفتهٔ او، RS Q۸ یک دور جهنم سبز را ظرف ۷ دقیقه و ۴۷ ثانیه طی کرده است. البته زمان هایی که توسط میشا ثبت می شوند کاملاً دقیق نیستند اما به زمان رسمی و واقعی نزدیک اند.

آئودی RS Q8 سریع ترین شاسی بلند نوربرگ رینگ است؟

بنابراین اگر واقعاً RS Q۸ چنین زمانی را به ثبت رسانده باشد دو ثانیه از سریع ترین شاسی بلند حال حاضر نوربرگ رینگ یعنی مرسدس GLC۶۳ S AMG سریع تر است. هرچند آئودی در رابطه با این ادعا اظهارنظری نداشته و این زمان را هم تأیید نکرده است اما این پتانسیل فوق العادهٔ پرفورمنس RS Q۸ را نشان می دهد. به احتمال زیاد این ماشین به یک نیروگاه ۴ لیتری V۸ توئین توربو با قدرتی در حدود ۶۰۰ اسب بخار مجهز است و می تواند برای کسانی که خواهان یک سوپر شاسی بلند هستند اما تمایلی به پرداخت بیش از ۲۰۰ هزار دلار برای خرید لامبورگینی اوروس ندارند گزینهٔ جذابی باشد.

آئودی RS Q8 سریع ترین شاسی بلند نوربرگ رینگ است؟
همرسانی نوشتار: