کانسپت الکتریکی کوپرا در راه فرانکفورت

  1. دوشنبه ۱۱ شهریور ۹۸ ساعت ۱۶:۰۳ (۴ سال،۸ ماه قبل)
کانسپت الکتریکی کوپرا در راه فرانکفورت
به گزارش فرانگر

سئات اولین قدم را برای محصولات الکتریکی کوپرا برداشته و با خودروی کانسپت تاواسکان (Tavascan) به سمت فرانکفورت روانه می شود. این اولین محصول با برند کوپرا در حوزه خودروهای انرژی الکتریکی خالص است که به نمایش عمومی در می آید.

نام این خودروی کانسپت از نام یک پیست اسکی در کاتالونیا و نزدیکی مرز فرانسه گرفته شده و نشان از روحیه اسپرت و ماجراجوی آن دارد.طراحی تاواسکان، عضلانی و پویا و در جلو خشونت بار است. سپر با ترکیبی از طرح های مشابه هواکش احاطه شده و البته همان طور که می دانید برخلاف خودروهای درون سوز در اینجا واقعاً نیازی به هواکش و جلوپنجره و رادیاتور مرسوم نیست. نشان خاص کوپرا نیز در میانه سپر به چشم می خورد درحالی که کمی بالاتر نام کوپرا با حروفی کوچکتر درج شده است.

در نمای عقب هم از چراغ های LED پیوسته که در نشان کوپرا به هم می رسند استفاده شده و البته سقف شیب دار نیز در این قسمت خود را به انتهای خودرو می رساند. نمای جانبی هم با خطوطی عمیق و رینگ هایی جذاب و تو پر ۲۲ اینچی، دینامیک مناسبی را القا می کند. به نظر می رسد که آئرودینامیک این خودرو یکی از نقاط قوت آن باشد.

کانسپت الکتریکی کوپرا در راه فرانکفورت

در کابین شاهد طراحی مینی مالیستی و مدرنی هستیم که با سادگی زیادی همراه است. نقطه ثقل این طراحی، یک نمایشگر بزرگ ۱۳ اینچی در کنسول میانی و یک نمایشگر دیجیتالی هم در داشبورد روبروی راننده است. در فضای کابین، چرم، کربن و آلکانترا غالب هستند و استفاده از رنگ های متضاد نیز رویکرد به تمرکز روی فناوری و کارایی را بیشتر نشان می دهد. نمایشگر وسط را می توان در جهت مسافر نیز چرخاند. همچنین درون صندلی ها، بلندگو و ویژگی هایی برای اتصال ابزار هوشمندی نظیر گوشی نیز گنجانده شده است.

کانسپت الکتریکی کوپرا در راه فرانکفورت

کوپرا تاواسکان از پلتفرم انعطاف پذیر MEB گروه فولکس واگن سود برده و دو موتور الکتریکی در محورهای جلو و عقب آن قرار گرفته اند. این موتورها در مجموع ۳۰۲ اسب بخار قدرت دارند و این امکان را برای شما فراهم می کنند که در کمتر از ۶.۵ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسید.در کف خودرو نیز باتری هایی با ظرفیت ۷۷ کیلووات ساعت جای گرفته اند که از بالاتری نسخه فولکس ID به عاریت گرفته شده و می توانند شعاع حرکتی ۴۵۰ کیلومتری را برای آن به ارمغان آورند.

کانسپت الکتریکی کوپرا در راه فرانکفورت

سئات عقیده دارد که بازار خودروهای SUV الکتریکی هر سال ۱۵ درصد رشد می کند و امیدوار است با مدل های آینده خود نظیر نسخه های تکامل یافته تاواسکان سهم مناسبی از این بازار را در اختیار گیرد. در این مسیر کوپرا از سال آینده با دو نمونه هیبریدی و پلاگین کار خود را شروع خواهد نمود.

کانسپت الکتریکی کوپرا در راه فرانکفورت
همرسانی نوشتار: