سختی های تولید سوپرکار هیبریدی از زبان فراری

  1. دوشنبه ۱۱ شهریور ۹۸ ساعت ۱۳:۰۳ (۴ سال،۷ ماه قبل)
سختی‌های تولید سوپرکار هیبریدی از زبان فراری
به گزارش فرانگر

شاید به نظر برسد فراری در استفاده از تکنولوژی هیبریدی در سوپرکار جدید SF۹۰ استراداله کار آسانی داشته است. هرچه باشد موفقیت لافراری نشان داده که این برند با این مسیر آشنا است و تکنولوژی هیبریدی به راحتی می تواند وارد اسطبل اسب های این برند ایتالیایی شود.

اما استفاده از چنین تکنولوژی ای بدون قربانی کردن برخی فاکتورها به دست نیامده است. مدیر تکنولوژی فراری تائید کرده این برند به خاطر تکنولوژی هیبریدی مجبور به افزایش وزن خودرو شده است.

مجبور بودن به افزایش وزن در خودروهای پرفورمنس معانی زیادی دارد. وزن کاملاً مهم است زیرا روی شتاب گیری و هندلینگ خودرو تأثیر می گذارد. برای مثال یک خودروی کارت با وزن بیشتر از حد معمول را تصور کنید که نیازمند تلاش بیشتر برای رسیدن به سرعت های بالاتر خواهد بود؛ و این مشکلی بوده که فراری بایستی در زمان تولید SF۹۰ استراداله حلش می کرده است.

سختی های تولید سوپرکار هیبریدی از زبان فراری

مدیر فراری می گوید افزایش ۲۵۰ کیلوگرمی وزن یک فراری را به سختی می توان جبران کرد. این برند مجبور بوده برخی روش ها همچون فیبر کربن روی قطعات زیاد را در نظر بگیرد اما نهایتاً باید روش های دیگری را نیز در نظر گرفت. یک روش دیگر وجود قدرت زیاد است که درباره ی SF۹۰ استراداله شاهد قدرت و گشتاور ۹۸۶ اسب بخاری و ۹۰۰ نیوتون متری هستیم.

سختی های تولید سوپرکار هیبریدی از زبان فراری

فراری با مشکلات دیگری هم دست و پنجه نرم کرده که از جمله ی آن ها می توان به فاصله ی بین محوری نسبتاً کوتاه و مرکز ثقل کوتاه اشاره کرد. همچنین دو پیشرانه ی روی اکسل جلو باعث اضافه وزن ۷۰ کیلوگرمی شده اند که این امر هم با سیستم هدایت گشتاوری به منظور ایجاد همان حس محصولات فراری حل شده است.

سختی های تولید سوپرکار هیبریدی از زبان فراری

ایده ی تولید SF۹۰ استراداله اصلا آسان نبوده اما اینکه فراری توانسته به این سختی ها غلبه کند و قوی ترین اسب رقصان جاده ها را معرفی نماید جای تحسین و خوشحالی فراوان دارد…

سختی های تولید سوپرکار هیبریدی از زبان فراری
همرسانی نوشتار: