معرفی پورشه ماکان توربو مدل ۲۰۲۰ با پیشرانهٔ جدید

  1. شنبه ۹ شهریور ۹۸ ساعت ۱۰:۰۲ (۴ سال،۵ ماه قبل)
معرفی پورشه ماکان توربو مدل 2020 با پیشرانهٔ جدید
به گزارش فرانگر

پس ازاینکه سال گذشته پورشه نسخهٔ بروز شده کراس اوور ماکان را معرفی کرد، حالا نسخهٔ توربو را هم برای مدل ۲۰۲۰ به خانوادهٔ آن اضافه کرده است. مهم ترین تغییر ماکان توربوی جدید در زیر کاپوت آن رخ داده است یعنی جایی که پیشرانهٔ ۳.۶ لیتری V۶ توئین توربوی قبلی حالا با یک موتور کوچک تر ۲.۹ لیتری V۶ توئین توربو با ۴۴۰ اسب بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتن متر گشتاور جایگزین شده است. این پیشرانه که با تعدادی از محصولات آئودی مثل RS۵ مشترک است، علیرغم حجم کمتر قدرت یکسانی با موتور ۳.۶ لیتری قبلی دارد اما گشتاور آن ۵۰ نیوتن متر کمتر است.

نیروی این پیشرانهٔ جدید توسط یک گیربکس هفت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه و سامانهٔ چهارچرخ محرک مدیریت کشش پورشه به هر چهارچرخ انتقال پیدا می کند. به لطف این ترکیب، ماکان توربو مدل ۲۰۲۰ ظرف ۴.۳ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می رسد که سه دهم ثانیه سریع تر از نسخهٔ قبلی است. حداکثر سرعت این کراس اوور اسپرت نیز با پکیج Sport Chrono به ۲۷۰ کیلومتر بر ساعت می رسد. ماکان توربو مدل ۲۰۲۰ همچنین به ترمزهای بسیار قدرتمندی هم مجهز شده که با استفاده از پوشش کاربید تنگستن (تکنولوژی پوشش سطح پورشه)، پاسخگویی سریع تر و سایش کمتری داشته و تا ۹۰ درصد دودهٔ کمتری نسبت به دیسک های ترمز چدنی معمولی تولید می کند.

معرفی پورشه ماکان توربو مدل 2020 با پیشرانهٔ جدید

علاوه بر این، برای این کراس اوور جدید امکان سفارش ترمزهای کامپوزیت سرامیکی پورشه به همراه تعلیق بادی قابل تنظیم و سیستم کنترل گشتاور بُرداری پورشه هم وجود دارد. ماکان توربو در ظاهر اما مانند دیگر محصولات سری توربوی پورشه تغییراتی جزئی را نسبت به نسخه های ضعیف تر تجربه کرده که صرفاً به سر اگزوزهای چهارتایی، اسپویلر بزرگ تر و جلوپنجرهٔ متفاوت محدود می شوند. رینگ های این خودرو نیز به صورت استاندارد از نوع ۲۰ اینچی هستند.

معرفی پورشه ماکان توربو مدل 2020 با پیشرانهٔ جدید

پورشه برای داخل ماکان توربوی جدید صندلی های اسپرت جلو با تنظیم برقی ۱۸ جهته، سیستم صوتی Bose با ۱۴ بلندگو، رو سقفی آلکانترا، نمایشگر ۱۰.۹ اینچی برای سیستم اطلاعاتی-سرگرمی و شارژر بی سیم سفارشی را در نظر گرفته است. پورشه ماکان توربو مدل ۲۰۲۰ از سه ماههٔ پایانی سال جاری با قیمت پایهٔ ۸۴,۹۵۰ دلار راهی نمایندگی های فروش در سراسر ایالات متحده می شود.

معرفی پورشه ماکان توربو مدل 2020 با پیشرانهٔ جدید
همرسانی نوشتار: