معرفی ۱۰ خودروی گران قیمت کندتر از کوروت C۸ جدید

 1. جمعه ۸ شهریور ۹۸ ساعت ۱۹:۰۱ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
معرفی 10 خودروی گران‌قیمت کندتر از کوروت C8 جدید
به گزارش فرانگر

شورولت با معرفی نسل جدید کوروت C۸ سورپرایزهای زیادی را رو کرد اما دو خبر مهم درباره ی این خودرو به شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت و قیمت آن مربوط می شدند. همه می دانیم که قیمت پایه ی کوروت جدید کمتر از ۶۰ هزار دلار بوده و شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت آن هم زیر ۳ ثانیه است که تحسین برانگیز می باشد.

ما تصمیم گرفته ایم تا لیستی جذاب از خودروهایی را گردآوری کنیم که قیمت آن ها از ۱۰۰ هزار دلار بالاتر است اما شتاب آن ها برابر با کوروت یا بیشتر از آن می باشد. ما برای راحتی کار شتاب کوروت جدید را ۲.۹ ثانیه در نظر می گیریم و آن را با شتاب دیگر خودروها مقایسه می کنیم. خودروسازان معمولاً شتاب خودروهای خود را به صورت خوش بینانه اعلام می کنند اما خب ما به همان اعداد اعلامی بسنده می کنیم. قابل ذکر است که این مقایسه هم تنها در شتاب می باشد و پارامترهای دیگر مورد نظر خریداران این خودروها را درنظر نمی گیرند. با ما همراه باشید.

 • بنتلی کانتیننتال GT W۱۲

علیرغم استفاده از پیشرانه ی بزرگ ۱۲ سیلندر ۶۲۶ اسب بخاری، این خودرو شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۳.۶ ثانیه ای دارد. همچنین بنتلی حداقل بهای ۲۲۵ هزار دلاری را برای کانتیننتال GT تعیین کرده است.

معرفی 10 خودروی گران قیمت کندتر از کوروت C8 جدید

 • مرسدس AMG GT R کوپه

قیمت پایه ی این خودروی اسپورت آلمانی از ۱۵۹۳۵۰ دلار شروع می شود اما شتاب آن ۳.۵ ثانیه اعلام شده است. شایان ذکر است پیکربندی پیشرانه جلو و دیفرانسیل عقب مرسدس یکی از سخت ترین راه ها برای رسیدن به شتاب بالاست اما خب کوروت این امر را فهمیده و پیشرانه را جابجا کرده است.

معرفی 10 خودروی گران قیمت کندتر از کوروت C8 جدید

 • فراری پورتوفینو

به نظر نمی رسد که کوروت و فراری وجه اشتراک زیادی باهم داشته باشند اما هر دو از پیشرانه ی ۸ سیلندر استفاده کرده و سقفی جداشدنی داشته و در بدنه و ساختار آن ها آلومینیوم زیادی بکار رفته است. البته موضوع مهم اینکه شما باید ۲۱۵ هزار دلار برای خودرویی بپردازید که حدود نیم ثانیه کندتر از کوروت با قیمت بسیار نازل تر است.

معرفی 10 خودروی گران قیمت کندتر از کوروت C8 جدید

 • استون مارتین DBS سوپرلگرا

استون مارتین با جدیدترین خودروی خود یعنی DBS سوپرلگرا توجهات زیادی را به خود جلب کرده اما این خودروی ۱۲ سیلندر که قیمت پایه ی ۳۰۴۹۹۵ دلاری دارد در بحث شتاب از کوروت جدید عقب می ماند چراکه شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت آن برابر با ۳.۴ ثانیه است.

معرفی 10 خودروی گران قیمت کندتر از کوروت C8 جدید

 • آئودی R۸ V۱۰ کوپه

خب به خودرویی پیشرانه وسط می رسیم که در بین طرفداران محبوبیت زیادی دارد. پیشرانه ی ۱۰ سیلندر R۸ قدرت ۵۶۲ اسب بخاری داشته و باعث ایجاد شتاب ۳.۴ ثانیه ای می شود. قیمت پایه ی این آئودی برابر با ۱۶۹۹۰۰ دلار است.

معرفی 10 خودروی گران قیمت کندتر از کوروت C8 جدید

 • لامبورگینی اوراکان RWD

اینکه شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت اوراکان RWD با R۸ برابر است جای تعجبی ندارد زیرا که زیرساخت هر دو خودرو تشابهات زیادی باهم دارد. البته قیمت این خودرو بالاتر بوده و از ۱۹۹۸۰۰ دلار آغاز می شود.

معرفی 10 خودروی گران قیمت کندتر از کوروت C8 جدید

 • مک لارن GT

مک لارن GT جدید از پیشرانه ی ۸ سیلندر ۴ لیتری استفاده کرده و شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۳.۲ ثانیه ای دارد. قیمت آن نیز از ۲۱۰ هزار دلار آغاز می شود.

معرفی 10 خودروی گران قیمت کندتر از کوروت C8 جدید

 • پورشه ۹۱۱ GT۳ RS

پورشه ۹۱۱ GT۳ RS یکی از سنگ محک های کلاس خود بوده و جزو بهترین خودروهای دنیا به شمار می رود. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت این خودرو برابر با ۳.۲ ثانیه و قیمت پایه ی آن نیز ۱۸۸۵۵۰ دلار می باشد.

معرفی 10 خودروی گران قیمت کندتر از کوروت C8 جدید

 • فراری ۴۸۸ اسپایدر

اگرچه فراری ۴۸۸ پیستا شتاب ۲.۸۵ ثانیه ای دارد اما فراری گفته مدل اسپایدر ظرف مدت ۳ ثانیه از سکون به تندی ۹۶ کیلومتر در ساعت خواهد رسید. البته شما بدون پرداخت ۲۵۶۵۵۰ دلار برای این خودرو از نمایندگی فراری خارج نخواهید شد.

Ferrari 488 Pista Spider

 • لامبورگینی آونتادور S

نهایتاً به خودرویی می رسیم که می تواند با کوروت C۸ برابری کند. به لطف پیشرانه ی ۱۲ سیلندر تنفس طبیعی ۷۴۰ اسب بخاری، لامبورگینی آونتادور S شتاب ۲.۹ ثانیه ای داشت و البته قیمت آن برابر با ۴۱۷۶۵۰ دلار می باشد.

معرفی 10 خودروی گران قیمت کندتر از کوروت C8 جدید

منبع: autoguide
همرسانی نوشتار: