همکاری سونی و یاماها برای تولید شاتل الکتریکی و خودران

  1. چهارشنبه ۶ شهریور ۹۸ ساعت ۰۷:۴۲ (۴ سال،۷ ماه قبل)
همکاری سونی و یاماها برای تولید شاتل الکتریکی و خودران
به گزارش فرانگر

تعدادی از کمپانی ها در حال کار روی شاتل های خودران هستند اما دو نام بزرگ در ژاپن یعنی سونی و یاماها همکاری برای تولید چنین وسیله ای را اعلام کرده اند.

این مدل که SC-۱ Sociable Cart نام گرفته به عنوان ترکیب تکنولوژی رانندگی خودکار یاماها و تکنولوژی تصویربرداری سرگرمی سونی توصیف شده است.

این دو شرکت چیز زیادی درباره ی تکنولوژی خودران خود نگفته اند اما تائید کرده اند که این شاتل به حسگرهای تصویری پیشرفته، حسگرهای اولتراسونیک و سیستم لیدار مجهز شده است. همچنین گفته می شود تصاویر گرفته شده توسط شاتل در فضای ابری بارگذاری می شوند و این امر اجازه ی کنترل از راه دور را می دهد.

استایل جعبه ای این شاتل خیلی هیجان انگیز نیست اما خب فاقد شیشه ها بوده و بجای آن از ۴ صفحه نمایش ۵۵ اینچی استفاده می کند. سونی و یاماها اظهار داشته اند این شاتل می تواند ویدئو را تابانده و تصاویر واقعیت مجازی ترکیب شده را ارائه کند.

سونی همچنین خاطرنشان ساخته شاتل موردبحث با استفاده از دوربین ها و تکنولوژی هوش مصنوعی می تواند برخی ویژگی ها همچون سن و جنس افراد نزدیک را تشخیص دهد. صفحات نمایش با استفاده از این اطلاعات می توانند تبلیغاتی با اهداف خاص را به این افراد نشان دهند.

جدای از ایفای نقش به عنوان بیلبوردی متحرک باید گفت SC-۱ Sociable Cart  دارای کابینی با ۵ صندلی و صفحه نمایش ۴۹ اینچی است. این صفحه نمایش اطلاعات زیادی را نشان داده و حتی به سرنشینان اجازه می دهد تا محیط اطراف خود در شب را بدون استفاده از چراغ های جلو ببینند.

این دو شرکت ژاپنی اشاره زیادی به جزئیات قوای محرکه و پرفورمنس شاتل خود نداشته اند اما گفته اند که در آن ترمز احیا شونده و مجموعه باتری لیتیوم-یونی بکار رفته است. پیشرانه ی الکتریکی این شاتل هم حداکثر سرعت ۱۹ کیلومتر در ساعتی را ایجاد می کند.

سونی و یاماها به دنبال عرضه ی این شاتل در چند ماه آینده بوده و آن را در مکان های متنوعی بکار خواهند گرفت. البته هیچ برنامه ای برای فروش واقعی این وسیله وجود ندارد.
همرسانی نوشتار: