سرزمین های زیبایی که آمریکا به زور به نام خود زده + عکس

جزیره گرینلند توجه ترامپ را به خود جلب کرده و برای خرید آن نقشه هایی کشیده است. به همین بهانه در گزارشی به سرزمین هایی که تاکنون ایالات متحده آمریکا خریداری کرده است، پرداخته ایم.

  1. دوشنبه ۴ شهریور ۹۸ ساعت ۲۱:۲۵ (۴ سال،۷ ماه قبل)
سرزمین‌هایی که آمریکا تا امروز خریده +عکس
به گزارش فرانگر

مدتی است که توجه ترامپ به گرینلند جلب شده و برای خریدن این سرزمین پیشنهاداتی را مطرح کرده که در رسانه های مختلف مورد بحث قرار گرفته است. به همین بهانه نگاهی به گذشته آمریکا داریم که تا کنون کدام سرزمین ها را خریداری کرده و به نام خود زده است.

لوئیزیانا

لوئیزیانا که حالا یکی از ایالت های جنوبی کشور امریکا است، در سال ۱۸۰۳ میلادی به قیمت تنها ۱۵ میلیون دلار توسط امریکا خریداری شده؛ گفته می شود این سرزمین اکنون بالغ بر ۳۴۰ میلیون دلار می ارزد.

لوئیزیانا

آلاسکا

آلاسکا نیز یکی دیگر از سرزمین های خریداری شده توسط ایالت محتده آمریکا است. این سرزمین در سال ۱۸۶۷ به قیمت ۷.۲ میلیون دلار خریداری شده که اکنون بالغ بر ۱۲۵ میلیون دلار ارزش گذاری شده است. جالب است بدانید آلاسکا بیش از ۲۰۰ بیلیون دلار نفت در خود ذخیره دارد.

سرزمین هایی که آمریکا تا امروز خریده +عکس

بخش هایی از مکزیک

امریکا در سال ۱۸۴۸ میلادی بخش هایی از مکزیک را خریداری کرده که این بخش ها امروزه به ایالت های کالیفرنیا، یوتا و نودا شناخته می شوند. این سرزمین ها که ۱۵ میلیون دلار خریدار شده اند، اکنون قیمتی بیش از ۴۸۷ میلیون دلار دارند.

سرزمین هایی که آمریکا تا امروز خریده +عکس

گرینلند

گرینلند با بیش از دو میلیون کیلومتر مربع وسعت، شش برابر خاک آلمان و حتی بزرگتر از ایران است و بزرگترین جزیره کره زمین شناخته می شود. این جزیره بزرگ از سال ۱۸۱۴ میلادی به کشور کوچک دانمارک تعلق دارد. حالا چند روز است که پیشنهاد خرید این جزیره از سوی ترامپ به دولت دانمارک مطرح شده که البته با واکنش های تندی از سوی مقامات این کشور مواجه شد. گفتنی است ایالات متحده در گرینلند یک پایگاه نظامی دارد و این منطقه به خاطر نزدیکی به سرزمین روسیه اهمیت استراتژیک زیادی برای دولت واشنگتن دارد.

سرزمین هایی که آمریکا تا امروز خریده +عکس
همرسانی نوشتار: