انتشار تصاویر رسمی از داخل پورشه تایکان

  1. شنبه ۲ شهریور ۹۸ ساعت ۱۰:۰۳ (۴ سال،۹ ماه قبل)
انتشار تصاویر رسمی از داخل پورشه تایکان
به گزارش فرانگر

پورشه اولین تصاویر رسمی از داخل سدان الکتریکی تایکان را منتشر کرده است. «در محاصرهٔ نمایشگرها» شاید بهترین عبارت برای توصیف کابین تایکان باشد زیرا در اینجا چهار صفحه نمایش مختلف به چشم می خورد. البته سه نمایشگر اصلی یعنی صفحه آمپر دیجیتالی، نمایشگر سیستم اطلاعاتی-سرگرمی و نمایشگر پایینی برای کنترل سیستم تهویه چندان غیرمعمول نیستند زیرا آئودی هم چند سالی است از همین ترکیب استفاده می کند اما ویژگی منحصربه فرد در کابین تایکان وجود یک نمایشگر سفارشی برای سرنشین صندلی جلو است. پورشه فعلاً چیز زیادی در مورد این صفحه نمایش نگفته اما اظهار داشته است که این نمایشگر باعث می شود سرنشین جلو بتواند به راحتی تنظیمات را تغییر دهد بدون اینکه حواس راننده پرت شود.

از این صفحه نمایش منحصربه فرد که بگذریم، صفحه آمپر دیجیتالی ۱۶.۸ اینچی بدون قاب جلب توجه می کند که حالتی خمیده دارد. ازآنجایی که این صفحه نمایش فاقد قاب است، در آن از شیشهٔ واقعی استفاده شده است. صفحه آمپر تایکان قابل تنظیم بوده و از چهار حالت مختلف شامل کلاسیک، نقشه، تمام نقشه و خالص برخوردار است. حالت کلاسیک شبیه به یک صفحه آمپر سنتی است درحالی که دو حالت نقشه اطلاعات ناوبری را نشان می دهند. حالت خالص نیز حالتی حداقلی محسوب می شود زیرا فقط اطلاعات ضروری مثل سرعت و علائم راهنمایی و رانندگی را با استفاده از فلش نمایش می دهد. صفحه آمپر دیجیتالی تایکان توسط دو قسمت کوچک لمسی احاطه شده است که دسترسی آسان به تنظیمات متداول خودرو را فراهم می کند. قسمت سمت چپ روی چراغ ها تمرکز دارد درحالی که سمت راستی به تنظیمات سیستم تعلیق و کنترل کشش اختصاص یافته است.

انتشار تصاویر رسمی از داخل پورشه تایکان

در میانهٔ داشبورد تایکان یک صفحه نمایش ۱۰.۹ اینچی برای ارائهٔ سیستم اطلاعاتی-سرگرمی تعبیه شده است. این صفحه نمایش به صورت یکپارچه درون قسمتی شیشه ای جای گرفته است تا نمای پانل مشکی ایجاد گردد. سیستم اطلاعاتی-سرگرمی سدان الکتریکی پورشه از فناوری کنترل صوتی برخوردار است که به عبارت «هی پورشه» پاسخ می دهد. زیر نمایشگر مرکزی خودرو نیز در کنسول شیب داری دو دریچهٔ هوای مستطیل شکل به همراه یک نمایشگر لمسی ۸.۴ اینچی تعبیه شده است. این نمایشگر علاوه بر فراهم کردن دسترسی آسان به تنظیمات سیستم تهویه و گرم کن و تهویهٔ صندلی های جلو، از فناوری تشخیص دست نوشته هم برخوردار است که به راننده اجازه می دهد به راحتی آدرس ها را برای سیستم ناوبری وارد کند؛ اما اگر حتی این چهار نمایشگر هم کافی نباشند، پورشه به صورت سفارشی سیستم تهویهٔ اتوماتیک چهار منطقه ای با یک نمایشگر پنجم به اندازهٔ ۵.۹ اینچ را برای سرنشینان عقب ارائه کرده است.

انتشار تصاویر رسمی از داخل پورشه تایکان

خریداران تایکان می توانند کابین خودروی خود را با تودوزی های چرمی مختلف، کاملاً سفارشی سازی کنند. البته پورشه به فکر فعالان حقوق حیوانات هم بوده و کابین بدون چرم را نیز برای سدان الکتریکی خود ارائه می کند که تودوزی آن از ماده ای بنام Race-Tex تشکیل شده است. پورشه این ماده را یک میکروفیبر باکیفیت توصیف کرده که با الیاف پلی استر بازیافتی ساخته شده است. علاوه بر این، جنس کف پوش های تایکان هم از ماده ای بازیافتی بنام Econyl است که با استفاده از تورهای ماهیگیری بازیافتی ساخته شده است. برای کابین این خودرو رنگ های منحصربه فردی مثل بژ آتاکاما، بلک بری، مشکی-لیمویی و قهوه ای مرانتی هم قابل سفارش است؛ و نکتهٔ آخر اینکه خریداران تایکان می توانند برای رو دری ها و کنسول مرکزی خودروی خود تریم های چوبی، فیبر کربنی، آلومینیومی یا پارچه ای را سفارش دهند. پورشه تایکان رسماً در تاریخ ۴ سپتامبر (۱۳ شهریور) رونمایی می شود.
همرسانی نوشتار: