منفجر کردن اماراتی ها توسط عربستان سعودی + عکس

به نقل از خبرگزاری آناتولی، این صحنه انفجار در یمن رخ داده ، اما اشتباه نکنید قربانیان این حادثه اماراتی ها هستند و خالق این انفجار عربستان سعودی ...

  1. جمعه ۱ شهریور ۹۸ ساعت ۲۱:۳۳ (۴ سال،۶ ماه قبل)
اختلافات امارات و عربستان تشدید شد
به گزارش فرانگر

دولت عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن امروز جمعه اعلام کرد که بعد از نبردهای شدید با شبه نظامیان شورای انتقالی مورد حمایت امارات، شهر عتق مرکز استان شبوه در جنوب شرقی این کشور را بازپس گرفته است. بعد از عقب نشینی شبه نظامیان شورای انتقالی از ناحیه العکف در جاده الصعید، درگیری های پراکنده صبح امروز بین آنها و شبه نظامیان عبدربه منصورهادی در شرق شهر عتق متمرکز بود. شبه نظامیان دولت هادی خیابان درهم و پادگان ثماد متعلق به شبه نظامیان شورای انتقالی را به کنترل خود در آوردند.

به گفته یک شبه نظامی دولت هادی، در این درگیری ها شماری از دوطرف کشته و زخمی شدند. وی تصریح کرد که سه شبه نظامی شورای انتقالی در نبردهای شب گذشته کشته و شش نفر دیگر زخمی شدند. دو شبه نظامی هادی نیز کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند. این شبه نظامی افزود: چهار خودروی نظامی اماراتی نیز منهدم و دو خودروی دیگر به غنمیت گرفته شد.

یک منبع محلی در داخل شهر عتق گفت که شبه نظامیان هادی درحال پاکسازی چند محله هستند که شب گذشته شاهد نبرد بود. معین عبدالمک نخست وزیر دولت مستعفی یمن گفت که با محمد صالح بن عدیو استاندار شبوه تماس گرفته و از پیشروی شبه نظامیان هادی با کمک قبایل شبوه علیه شبه نظامیان شورای انتقالی مطلع شده است.

در همین حال، هانی بن بریک نایب رئیس شورای انتقالی نیز از توقف نبردهای مسلحانه در شهر عتق در استان شبوه خبر داد و در توییتی نوشت که شبه نظامیان این شورا نبردها را متوقف کرده اند.

دولت عبدربه هادی منصور رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن بار دیگر امارات را به برهم زدن اوضاع استان شبوه متهم کرد که از پنجشنبه شب شاهد درگیری بود.

راجح بادی سخنگوی دولت هادی پنجشنبه شب به شدت گرفتن اختلافات بین امارات و عربستان و ناتوانی آنها در حل آن اذعان کرد و گفت که با وجود تلاش های زیاد عربستان برای پایان دادن به بحران و متوقف کردن تنش نظامی، اما فرماندهی نیروهای اماراتی در بلحاف در استان شبوه اقدام به برهم زدن اوضاع نظامی کردند.

وی افزایش اقدامات مسلحانه شبه نظامیان شورای انتقالی را چالشی آشکار برای اهداف ائتلاف متجاوز امارات و عربستان به یمن و تلاش های ریاض برای آرام کردن اوضاع و نیز اصرار بر به شکست کشاندن همه این تلاش ها و مهار بحران دانست.

وی بر موضع ثابت و منسجم و قوی شبه نظامیان دولت عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن برای مقابله با به گفته خودش شورش مسلحانه شبه نظامیان شورای انتقالی جنوب تاکید کرد.
همرسانی نوشتار: