نسل کنونی نیسان GT-R تا سال ۲۰۲۷ ماندنی است!

  1. جمعه ۱ شهریور ۹۸ ساعت ۱۴:۳۲ (۴ سال،۷ ماه قبل)
نسل کنونی نیسان GT-R تا سال 2027 ماندنی است!
به گزارش فرانگر

به نظر می رسد حداقل در برخی سگمنت ها، مقیاس زمانی نیسان با دیگر خودروسازان تفاوت دارد. خودروهای اسپرت نیسان بسیار خوب هستند و در طول سال ها همچنان این ویژگی را حفظ می کنند اما مشکل اینجا است که این خودروها، به ویژه مدل پرچم دار GT-R، بیش ازحد بدون تغییر کلی روی خط تولید مانده اند. حال طبق گزارش جدیدی از موتورینگ، GT-R تا پیش از معرفی نسل جدید، بسیار سالخورده تر از چیزی که الآن است خواهد شد. به گفتهٔ این گزارش، نسل کنونی سوپراسپرت نیسان با یک به روزرسانی جزئی همچنان تا سال ۲۰۲۷ تولید خواهد شد و به این زودی های خبری از نسل جدید نیست.

نسل کنونی نیسان GT-R تا سال 2027 ماندنی است!

نسل کنونی نیسان GT-R تا سال 2027 ماندنی است!

ظاهراً در نیسان در مورد اینکه آیا نسل آیندهٔ GT-R به قوای محرکهٔ هیبریدی مجهز شود یا به سوپراسپرتی تمام الکتریکی تبدیل گردد، تردید وجود دارد. در همین حال، تیم GT-R به سرپرستی «هیروشی تامورا» منتظر دستورالعمل مقامات برای چگونگی ادامهٔ کار هستند. این گزارش ادعا می کند که این تیم طرح هایی در ذهن دارد اما هنوز هیچ چیز فراتر از ایده های اولیه پیش نرفته است و هرگز پروتوتایپ های کاربردی و حتی نمونه های آزمایشی اولیه ساخته نشده اند؛ بنابراین با توجه به اینکه زمان توسعهٔ معمول یک خودروی جدید چندین سال است، اینکه GT-R جدید تا سال ۲۰۲۷ معرفی نشود طبیعی به نظر می رسد.

نسل کنونی نیسان GT-R تا سال 2027 ماندنی است!

نسل کنونی نیسان GT-R تا سال 2027 ماندنی است!

بااین حال تامورا می گوید GT-R تنها دوازده سال دارد و این پلت فرم می تواند ۲۰ سال بدون تغییر کلی تولید شود. وی همچنین معتقد است GT-R مدل ۲۰۱۷ شکل بدنهٔ تقریباً جدیدی دارد. با مقایسهٔ GT-R مدل ۲۰۰۸ با مدل ۲۰۱۸ باید سعی کنیم بفهمیم منظور او از این حرف چه بوده است! البته در بین خودروهای پرفورمنس پلت فرم هایی بوده اند که عمری طولانی داشته و موفق شده اند همچنان هیجان انگیز بمانند مثل پلت فرم Fox فورد که از سال ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۳ زیربنای نسل سوم نسل موستانگ بود. درهرحال به نظر می رسد حداقل نیسان قصد حفظ GT-R را دارد و فقط امیدواریم عمر نسل فعلی آن قدر زیاد نشود که شکوه گذشتهٔ خود را از دست بدهد.
همرسانی نوشتار: