جهنم دره که میگن همینجاست + عکس

در شهر خوی آذربایجان غربی مکانی به نام «جهنم دره» وجود دارد که محلی ها حتی برای گشت و گذار هم در حوالی این منطقه آفتابی نمی شوند.

  1. پنجشنبه ۳۱ مرداد ۹۸ ساعت ۲۱:۱۱ (۴ سال،۶ ماه قبل)
همه چیز درباره دره ای خوفناک در ایران / اینجا جهنم دره است! + تصاویر
به گزارش فرانگر

جهنم دره هم از نظر وضعیت فیزیکی و هم از نظر روانی، منطقه ای منفور و خطرناک برای بومیان این منطقه محسوب می شود.

یکی از دلایلش این است افرادی که برای رفتن به این دره تلاش کرده اند اغلب سقوط کرده و هرگز جنازه آن ها هم پیدا نشده است.

جهنم دره در ناحیه ای کوهستانی قرار گرفته است و علت نامگذاری آن کوه های بلندی است که این منطقه را در بر گرفته اند و منطقه ای صعب العبور را به وجود آورده اند. طول این دره ۱۳ کیلومتر و عمق آن بین ۱۷۰۰ تا ۲۸۰۰ متر متغیر است.

از آنجا که این دره صعب العبور است و دست بشر به آن نمی رسد همچنان بکر و دست نخورده باقی مانده و حیواناتی وحشی، چون خرس، قوچ، آهو، گراز، کفتار … و پرندگانی، چون عقاب و شاهین در این منطقه هنوز زیست می کنند.

همه چیز درباره دره ای خوفناک در ایران / اینجا جهنم دره است! + تصاویر

از مناطق بکر جهنم دره می توان به تنوع گونه های جانوری، پوشش گیاهی وسیع، آبشار، چشمه های آب معدنی و قله های مرتفع اشاره کرد.

جالب است بدانید که جهنم دره در گذشته، در مسیر راه ابریشم قرار داشته است که امروزه کوه نوردان و صخره نوردان بسیاری با داشتن تجهیزات کامل قله های آن را فتح کرده اند. ترکیب دره و رودخانه به همراه پوشش گیاهی منحصر به فردش، چشم انداز بی نظیری را خلق کرده است که پیشنهاد می کنیم در بازدید از شهر خوی، بازدید از جهنم دره را در صدر لیست گشت های خود قرار دهید.

راه دسترسی به جهنم دره

برای رفتن به منطقه جهنم دره و لذت بردن از منظره چشم نواز آن، می توانید راهی شهرستان خوی شوید و از آنجا با وارد شدن به جاده خوی-چالدران و پس از طی مسافتی به روستای قریس برسید. در نزدیکی این روستا می توانید گشتی در منطقه جهنم دره بزنید و از دیدنِ گوشه ای از هنرنمایی طبیعت لذت ببرید.

همه چیز درباره دره ای خوفناک در ایران / اینجا جهنم دره است! + تصاویر

خوی بزرگترین و مهم ترین شهر استان آذربایجان غربی بعد از ارومیه است. همچنین یکی از کهن ترین مراکز تمدن در شمال غرب ایران است که کانون بسیاری از حوادث تاریخی بوده. خوی به دلیل واقع شدن در مسیر جاده ابریشم و جاده تجارتی شرق و غرب، مورد بازدید بسیاری از جهانگردان و ایرانشناسان بوده.

وجود جاذبه های بسیار و مناطق تفریحی زیبا شهر خوی را به یکی از نقاط گردشگری ایران تبدیل کرده است.
همرسانی نوشتار: