لپ تایم یکسان مک لارن ۶۰۰LT با ۷۲۰S در نوربرگ رینگ

  1. دوشنبه ۲۸ مرداد ۹۸ ساعت ۱۰:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
لپ تایم یکسان مک‌لارن 600LT با 720S در نوربرگ‌رینگ
به گزارش فرانگر

مک لارن ۶۰۰LT با یک راننده و در یک مسیر یکسان، تایم مشابهی با ۷۲۰S به ثبت رسانده و بار دیگر نشان داد که همه چیز قدرت نیست. اوایل امسال «کریستین گبهارت» از مجلهٔ Sport Auto با یک ۷۲۰S کوپه در جهنم سبز اقدام به تایم زنی کرد و ظرف ۷ دقیقه و ۸ ثانیه و ۳۴ صدم ثانیه از خط پایان رد شد. حال او اخیراً همین کار را با ۶۰۰LT انجام داده و زمان تقریباً یکسان ۷ دقیقه و ۸ ثانیه و ۸۲ صدم ثانیه را به ثبت رسانده است. احتمالاً تعجب کرده اید که محصول سری اسپرت مک لارن با ۱۲۰ اسب بخار قدرت و ۱۵۰ نیوتن متر گشتاور کمتر چگونه توانسته محصول سری سوپر را مغلوب کند.

اولین دلیل این موضوع اختلاف وزن دو خودرو است زیرا درحالی که ۶۰۰LT تنها ۱۳۵۶ کیلوگرم وزن دارد، وزن ۷۲۰S برابر با ۱۴۲۰ کیلوگرم است که یعنی ۶۴ کیلوگرم سنگین تر است. البته هرچند این اختلاف وزن مهم است اما برگ برندهٔ واقعی ۶۰۰LT لاستیک های پیرلی P Zero تروفئو R آن است که به طور خاص برای حداکثر عملکرد در پیست ساخته شده اند. این در حالی است که ۷۲۰S به لاستیک های پیرلی P Zero کورسا مجهز بوده که تعادلی بین استفاده در جاده و پیست برقرار می کنند. وقتی به این دو ویژگی، آئرودینامیک بسیار بهتر ۶۰۰LT نسبت به ۵۷۰S را هم اضافه می کنیم می فهمیم که چگونه توانسته تایمی مشابه ۷۲۰S ثبت کند.

لپ تایم یکسان مک لارن 600LT با 720S در نوربرگ رینگ

اما تایم ۶۰۰LT در مقایسه با سایر خودروهایی که توسط کریستین گبهارت در نوربرگ رینگ دور زده اند چگونه است؟ حدود یک ماه پیش او با مرسدس AMG GT R Pro در این پیست زمان ۷ دقیقه و ۶ ثانیه را به ثبت رساند و بنابراین دو ثانیه سریع تر از مک لارن بوده است. دیگر خودروهایی که وی با آن ها در جهنم سبز تایم زده نیز ب ام و M۵ کامپتیشن با ۷ دقیقه و ۳۵ ثانیه، آلپاین A۱۱۰ با ۸ دقیقه و ۳ ثانیه، مرسدس C۶۳ S AMG با ۷ دقیقه و ۴۴ ثانیه و فراری ۸۱۲ سوپرفست با ۷ دقیقه و ۲۷ ثانیه بوده اند که البته هیچ کدام نزدیک به ۶۰۰LT نیستند. مدل جدید مک لارن ۷۵۰LT اما که سال آینده به بازار می آید احتمالاً از همهٔ خودروهای ذکر شده در این مطلب سریع تر خواهد بود.
همرسانی نوشتار: