شکایت از تسلا به خاطر کاهش ظرفیت باتری

  1. یکشنبه ۲۷ مرداد ۹۸ ساعت ۱۱:۰۲ (۴ سال،۹ ماه قبل)
2014 Tesla Model S 60
به گزارش فرانگر

تسلا با شکایتی از مصرف کنندگان که ادعا می کنند این سازنده، باتری خودروهای قدیمی را به منظور پیشگیری از فراخوانی هزینه بر محدود کرده مواجه شده است.

رویترز گزارش داده که این شکایت روز چهارشنبه در دادگاه فدرال کالیفرنیا ثبت شده و احتمالاً شامل هزاران مالک خودروهای تسلا مدل S و X می شود که از باتری های نسل قدیمی تر استفاده کرده و برد آن ها تا ۶۴ کیلومتر کاهش یافته است.

بسیاری از مالکان این خودروها در فروم هایی همچون تسلا موتورز کلاب ادعا می کنند به روزرسانی نرم افزاری باعث شده برد الکتریکی خودروهایشان کاهش یابد. برای مثال مالک یک دستگاه تسلا مدل S ۸۵ مدل ۲۰۱۴ ادعا می کند او حدود ۸ کیلووات ساعت ظرفیت باتری خودروی خود را از دست داده است ولی تسلا می گوید که این کاهش ظرفیت عادی است.

در واقع تسلا به این موضوع واقف است که کاهش ظرفیت باتری برخی از محصولاتش به خاطر بهبود طول عمر آن ها صورت می گیرد.

2014 Tesla Model S P85

این شرکت اعلام کرده است:

درصد بسیار کمی از مالکان خودروهای مدل S و X قدیمی تر شاید متوجه کاهش کوچکی در برد الکتریکی خودروهای خود شده باشند. این موضوع که پس از به روزرسانی نرم افزاری انجام شده به خاطر بهبود طول عمر باتری صورت می پذیرد.

این مشکل در ماه می و پس از آتش سوزی و انفجار تسلا مدل S در هنگ کنگ آغاز شد. تسلا به زودی یک به روزرسانی نرم افزاری که باعث اصلاح تنظیمات شارژ و مدیریت گرمایی محصولات خود به منظور محافظت باتری و افزایش طول عمر آن می شد را در نظر گرفت.

در شکایت مطروحه ادعا شده که تسلا به منظور پیشگیری از اقدامات لازم برای فراخوان خودروها به منظور تعمیر یا جایگزینی باتری های این خودرو چنین کاری را انجام داده است.

2014 Tesla Model S 60 Sedan electric
همرسانی نوشتار: