پایان تولید خودروی هوندا در آرژانتین

  1. شنبه ۲۶ مرداد ۹۸ ساعت ۰۹:۲۴ (۴ سال،۶ ماه قبل)
پایان تولید خودروی هوندا در آرژانتین
به گزارش فرانگر

اوایل سال جاری هوندا اعلام کرد به دنبال خاتمه ی تولید خودرو در بریتانیا و ترکیه بوده و این کار را از سال ۲۰۲۱ عملیاتی خواهد کرد.

هم اکنون خبر رسیده که تولید خودروی هوندا در کشور آرژانتین نیز از سال ۲۰۲۰ متوقف خواهد شد. هوندا موتور آرژانتین HAR که زیرمجموعه ی این شرکت است هم اکنون اقدام به تولید خودرو و موتورسیکلت می کند. این شرکت اعلام کرد تولید کراس اوور ساب کامپکت HR-V در کارخانه ی کامپانا را از سال آینده متوقف خواهد نمود.

از ۳۱ می ۲۰۲۰ این کارخانه روی ساخت موتورسیکلت ها تمرکز خواهد نمود. از جمله مدل هایی که هم اکنون در این تأسیسات تولید می شوند می توان به موتورسیکلت های ویو، CG۱۵۰ و XR۱۵۰L اشاره نمود.

پایان تولید خودروی هوندا در آرژانتین

یکی از دلایل این تصمیم نیاز هوندا به بهبود ساختار تجاری خود در بخش خودروهاست چراکه تغییرات وسیعی در صنعت خودروی جهانی رخ داده است. این خودروساز ژاپنی می گوید به دنبال بهینه ساختن تولید خودروها و افزایش ظرفیت تولید جهانی است.

هوندا از سال ۲۰۱۱ تاکنون اقدام به تولید خودرو در آرژانتین کرده اما سابقه ی تولید موتورسیکلت های آن در این کشور به سال ۲۰۰۶ بازمی گردد. ژاپنی ها همچنین به فروش و ارائه ی خدمات پس از فروش خودروهای خود در این کشور آمریکای جنوبی ادامه خواهند داد.

پایان تولید خودروی هوندا در آرژانتین

کارخانه ی کامپانا حدود ۱۰۰۰ کارمند داشته و با این تصمیم هوندا سرنوشت حدود نیمی از آن ها معلوم نیست. البته رویترز می گوید هوندا در حال گفت وگو با اتحادیه های محلی برای ارائه ی برنامه های بازخرید است.

پایان تولید خودروی هوندا در آرژانتین

هوندا همچنین گفته زمان بندی اعلام توقف تولید خودرو در این کشور ارتباطی با نتایج ابتدایی انتخابات آرژانتین در روز یک شنبه ندارد. پس از اینکه ائتلاف چپ این کشور در انتخابات پیروز شد بازار سهام و ارزش پول ملی این کشور افت کرد.
همرسانی نوشتار: