پیشتازان جریمه به خاطر سرعت غیرمجاز!

 1. جمعه ۲۵ مرداد ۹۸ ساعت ۱۶:۰۴ (۴ سال،۸ ماه قبل)
پیشتازان جریمه به خاطر سرعت غیرمجاز!
به گزارش فرانگر

به عنوان مخاطبان مجله ی پدال، قطعاً همه ی شما با واژه های سرعت و پرفورمنس آشنا هستید. به احتمال زیاد هم در زمان رانندگی به خاطر سرعت غیرمجاز جریمه شده اید و شاید با خود فکر می کنید که خودروهای اسپورت و پرسرعت بیش از همه به خاطر این کار جریمه می شوند ولی شاید با خواندن این مطلب نظرتان درباره ی این تصور به کل تغییر یابد!

موسسه ی Insurify پایگاه داده ی خود که شامل ۱.۶ میلیون بیمه ی خودرویی می باشد را به منظور یافتن خودروهایی که بیشترین میزان جریمه ی سرعت غیرمجاز داشته اند بررسی کرده است. ما درباره ی آمار واقعی تعداد جریمه های سرعت غیرمجاز صحبت نمی کنیم بلکه به درصد رانندگان خودروهایی خاص که بیش از همه جریمه شده اند اشاره می کنیم. به منظور رسیدن به این عدد، شرکت Insurify مقایسه ای ساده بین تعداد کلی خودروهای موجود در پایگاه داده ی خود و تعداد افرادی که جریمه شده اند انجام داده است.

با وجود ۲۲۵ میلیون راننده ی خودرو در آمریکا، این مطالعه ی ۱.۶ میلیون نفری خیلی علمی به نظر نمی رسد. البته خب خود ۱.۶ میلیون نفر هم جامعه ی آماری قابل توجهی را شکل داده و اگرچه لیست به دست آمده باعث سورپرایز افراد زیادی می شود اما خب خیلی هم شوکه نشده ایم.

پیشتازان جریمه به خاطر سرعت غیرمجاز!

با این مقدمه شما را با لیستی آشنا می کنیم که همه نوع خودرو از هاچبک گرفته تا پیکاپ های بزرگ را شامل می شود! با ما همراه باشید.

 • هیوندای ولوستر، ۱۴.۴۸ درصد

شروع کننده ی این لیست هاچبک داغ و کره ای یعنی هیوندای ولوستر است که حدود ۱۵ درصد رانندگان آن به خاطر سرعت غیرمجاز جریمه شده اند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که بخش اعظم خودروهای حاضر در این لیست با فاصله ی بسیار کمی از هم قرار دارند اما دو خودروی آخری کاملاً خود را از دیگران جدا کرده اند.

پیشتازان جریمه به خاطر سرعت غیرمجاز!

 • سوبارو ایمپرزا، ۱۴.۶۶ درصد

وقتی که می گوییم خودروها به یکدیگر نزدیک هستند شوخی نمی کنیم. خودروی پایه سوبارو با فاصله ای اندک از ولوستر در رتبه ی نهم قرار گرفته است.

پیشتازان جریمه به خاطر سرعت غیرمجاز!

 • اینفینیتی G۳۷، ۱۴.۷۲ درصد

این لیست تفاوتی بین خودروهای جدید و کارکرده قائل نشده و البته تفاوتی هم بین اینفینیتی G۳۷ کوپه، کانورتیبل و سدان دیده نمی شود. این خودرو از سال ۲۰۱۳ تاکنون عرضه نمی شود اما ۱۴.۷۲ درصد رانندگان آن طعم جریمه به خاطر سرعت غیرمجاز را چشیده اند.

پیشتازان جریمه به خاطر سرعت غیرمجاز!

 • داج دارت، ۱۴.۸۶ درصد

صحبت از خودروهای بازنشسته شده می شود و داج دارت هم در این دسته قرار می گیرد. این خودرو استایل تیزی داشته و از پیشرانه ی ۲.۴ لیتری ۱۸۴ اسب بخاری استفاده می کند. البته دارت خودروی پرفروشی نبوده ولی خب رانندگان آن به خاطر سرعت غیرمجاز جریمه های بسیاری دریافت کرده اند.

پیشتازان جریمه به خاطر سرعت غیرمجاز!

 • رم ۲۵۰۰، ۱۵.۳۲ درصد

البته حضور رم ۲۵۰۰ در این لیست تعجب چندانی ندارد. در واقع سورپرایز اصلی این است که رم تنها پیکاپ حاضر در لیست می باشد. پیکاپ های بزرگ رم در بزرگراه ها جولان می دهند و با توجه قدرت بالای پیشرانه ها، جریمه ی سرعت غیرمجاز برای بسیاری از رانندگان اجتناب ناپذیر خواهد بود.

پیشتازان جریمه به خاطر سرعت غیرمجاز!

 • جیپ رانگلر آنلیمیتد، ۱۵.۳۵ درصد

شایان ذکر است این مطالعه به مدل مخصوص رانگلر آنلیمیتد اشاره کرده است. شاید رانگلر موردبحث از نوع چهار درب باشد اما خب دوستداران جیپ با آن فراتر از سرعت غیرمجاز حرکت کرده و نتیجه ی نهایی حضور در این لیست است.

پیشتازان جریمه به خاطر سرعت غیرمجاز!

 • هیوندای جنسیس کوپه، ۱۵.۷۵ درصد

جنسیس کوپه همیشه سواری لذت بخشی داشته و حتی پیشرانه ی کوچک نیز روی این مورد تأثیر چندانی ندارد. شاید میزان تولید کمتر جنسیس کوپه به حضور آن در لیست ما کمک کرده باشد اما به هرحال ۱۵.۷۵ درصد رانندگان آن به خاطر سرعت غیرمجاز جریمه شده اند.

2015 Hyundai Genesis Coupe R-Spec 3.8L

 • فولکس واگن گلف GTI، ۱۶.۹۲ درصد

به سه خودروی اول لیست می رسیم و هاچبک داغ فولکس واگن هم بدون هرگونه تعجب به چشم می خورد. این خودرو نسبت به جنسیس افزایش محسوس تعداد جریمه ها را نشان می دهد اما بیایید صادق باشیم: گلف GTI واقعاً راننده را وادار می کند سریع تر براند.

پیشتازان جریمه به خاطر سرعت غیرمجاز!

 • سایون FR-S، ۱۹.۰۹ درصد

اگر یادتان باشد در ابتدا گفتیم که دو خودروی آخر لیست از نظر میزان جریمه ی سرعت غیرمجاز فاصله ی قابل توجهی با سایر خودروها دارند و سایون FR-S این را نشان می دهد. این خودرو که تقریباً با سوبارو BRZ و تویوتا ۸۶ یکی است در نزد جوان ها جایگاه ویژه ای داشته و به همین خاطر در رتبه دوم لیست جا خوش کرده است.

2013 Scion FR-S

 • سوبارو WRX، ۲۰.۱۲ درصد

آیا از حضور این خودرو در لیست سورپرایز شدیم؟ نه اصلاً! این سوباروی مسابقه ای تنها خودروی لیست با درصد بالای ۲۰ است که دلیل آن هم کاملاً مشخص می باشد. پیشرانه ی ۴ سیلندر توربوی تخت، گیربکس دستی و سیستم چهار چرخ محرکی که به سریع رفتن التماس می کند.

پیشتازان جریمه به خاطر سرعت غیرمجاز!

منبع: motor۱
همرسانی نوشتار: