شکایت پلیس واشنگتن از فورد به خاطر مشکل انتشار مونوکسید کربن

  1. جمعه ۲۵ مرداد ۹۸ ساعت ۰۹:۰۲ (۳ ماه قبل)
شکایت پلیس واشنگتن از فورد به خاطر مشکل انتشار مونوکسید کربن
به گزارش فرانگر

فورد به موفقیت خودروی پلیس اینترسپتور ۲۰۲۰ امیدهای زیادی دارد اما نسل پیشین این خودرو با مشکل مواجه شده است.

در چند روز گذشته ۶ افسر پلیس واشنگتن از این خودروساز شکایت کرده و ادعا دارند خودروی یاد شده باعث بیماری آن ها شده چراکه کربن مونوکسید وارد کابین شده است.

در این شکایت آمده که فورد پلیس اینترسپتور مدل های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ از اگزوز و یا سیستم تهویه مطبوع معیوبی رنج می برند که باعث می شود گازهای خروجی اگزوز از جمله مونوکسید کربن وارد بخش سرنشینان شود. در ادامه ی شکایت آمده که این امر باعث حالت تهوع، سرگیجه و سردرد شده و سلامت سرنشینان را به خطر می اندازد.

شکایت پلیس واشنگتن از فورد به خاطر مشکل انتشار مونوکسید کربن

این افسران پلیس اعلام کرده اند فورد به خوبی از این مشکل آگاه بوده و گازهای اگزوز باعث شده اند ۳ تصادف رخ داده و ۲۵ نفر هم مجروح شوند. همچنین اعلام شده دو افسر پلیس در این تصادفات حضور داشته اند و به خاطر استنشاق مونوکسید کربن بیمار شده اند.

Bulletproof  Cars

اما از طرف دیگر مایک لوین سخنگوی فورد گفته است:

نگرانی های مربوط به انتشار مونوکسید کربن در خودروهای پلیس اینترسپتور به حفره های آب بندی نشده ای تجهیزات پلیسی مربوط می شود که توسط شرکت های متفرقه نصب شده است.

به طور خلاصه باید گفت فورد معتقد است این خودروها مشکلی ندارند و دلیل این موضوع به شرکت های افترمارکتی مربوط می شود.

در سال ۲۰۱۷ بود که اداره ی پلیس آمریکا گزارش هایی درباره ی انتشار مونوکسید کربن به داخل خودروهای فورد منتشر کرده بود. این خودروساز در بررسی های خود یافته بود که حفره ها و فضاهای غیر آب بندی شده در بخش پشتی برخی محصولاتش وجود دارد. در این بخش ها تجهیزات پلیس نصب شده بوده است. فورد گفته بود:

برای نصب تجهیزات پلیسی یا آتش نشانی، باید برخی از بخش های خودرو سوراخ شود. اگر این حفره ها به صورت کامل آب بندی و بسته نشود احتمال ورود گازهای اگزوز به کابین وجود خواهد داشت.

اگرچه فورد می گوید در این واقعه تقصیری ندارد اما قول داده هزینه های تعمیر خودروهای پلیس خود را تقبل نماید. به عنوان بخشی از این جریان، فورد تمامی فواصل موجود در خودروهای پلیس اینترسپتور را بررسی و پر خواهد کرد و سیستم تهویه مطبوع را نیز تنظیم می کند تا هوای تازه تری در زمان شتاب گیری های سنگین وارد کابین شود.

از آنجایی که این مشکل به نصب تجهیزات افترمارکتی مربوط می شود بنابراین مدل های استاندارد اکسپلورر تحت تأثیر آن قرار ندارند. البته گفته می شود بیش از ۱۳۰۰ مالک این شاسی بلند نیز همان مشکلات را گزارش کرده اند. NHTSA هم برخی مدل های این خودرو را بررسی کرده اما فعلاً خبر نهایی درباره ی نتایج بررسی ها منتشر نشده است.

شکایت پلیس واشنگتن از فورد به خاطر مشکل انتشار مونوکسید کربن
همرسانی نوشتار: