دختر فراری صدام حسین خبر ساز شد + عکس و جزییات

یک روزنامه عربستانی مدعی شد، بغداد امان را تحت فشار گذاشته تا مخالفان این کشور و در راس آنها دختر صدام را تحویل دهد.

  1. پنجشنبه ۲۴ مرداد ۹۸ ساعت ۲۳:۱۰ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
رغد صدام
به گزارش فرانگر

روزنامه عکاظ چاپ عربستان امروز (پنج شنبه) به نقل از برخی منابع "مجاز" نوشت، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق در پارلمان با یک بحران سیاسی علیه روابط اردن-عراق مواجه است.

این روزنامه عربستانی مدعی شد، فراکسیون های سیاسی پارلمان عراق تلاش هایی را در راستای اعمال فشار بر اردن جهت تحویل مخالفان عراقی و در راس آنها رغد دختر صدام، دیکتاتور سابق عراق انجام می دهند.

این روزنامه به نقل از منابع یاد شده تاکید کرد: برخی فراکسیون های سیاسی پارلمان عراق تلاش می کنند مساله چهره های تحت تعقیب عراق در اردن را با پرونده های تجاری میان دو کشور درآمیزند اما دولت عراق مخالف ارتباط دادن این مساله با پرونده های تجاری و اقتصادی است.

عکاظ افزود، برخی فراکسیون های سیاسی مدت هاست تلاش می کنند این مسایل را به یکدیگر ربط دهند و هدف اول آنها از این فشارها نیز احتمالا ناکام گذاشتن هرگونه روابط نزدیک و جدی عربی میان عراق و همسایگانش است.

به نوشته عکاظ، بغداد با هرگونه سیاسی کردن روابط تجاری و اقتصادی عراق و اردن مخالفت کرد و طبق گفته های منابع دولتی، امان نیز مخالفت خود را با هرگونه اخاذی سیاسی علیه حاکمیت اردن اعلام و تاکید کرد، غیرممکن است امان که میزبان حدود نیم میلیون عراقی از جمله برخی مخالفان حضور نیروهای آمریکایی در عراق و روند سیاسی است، اجازه دهد در برابر هرگونه فشاری تسلیم شود.
همرسانی نوشتار: