نگار را با بچه داخل شکمش در خارج از ایران وادار به اعتراف کردند + عکس

وزارت دادگستری آمریکا دو روز پیش در بیانیه ای اعلام کرد خانم نگار قدس کنی با دادستان های آمریکایی به توافق رسیده و ارتکاب جرم "مشارکت و برنامه ریزی برای صادرات غیرقانونی فناوری های تحت کنترل" از آمریکا را پذیرفته است.

  1. پنجشنبه ۲۴ مرداد ۹۸ ساعت ۱۴:۳۰ (۳ ماه،۴ هفته قبل)
چرا نگار قدس کنی به دور زدن تحریم‌ها اعتراف کرد؟
به گزارش فرانگر

خانم قدس کنی، چهل ساله، ۲۳ تیر سال ۹۶ به اتهام خرید و صادرات کالاهای تحریمی آمریکا به ایران با حکم بازداشت دادستان های آمریکایی در استرالیا بازداشت شد. او در زمان بازداشت باردار بود و درخواستش برای آزادی با وثیقه را دستگاه قضایی استرالیا رد کرد.

او در بازداشت زایمان کرد و چون زندانش در جنوب استرالیا امکاناتش را نداشت، پسرش را از او جدا کردند و پدرش مسئول نگهداری او در بیرون زندان بود. خانم قدس کنی از سال ۲۰۱۲ به همراه همسرش در استرالیا زندگی می کرد.

بازداشت خانم قدس کنی به درخواست آمریکا صورت گرفته بود و آمریکا از استرالیا تقاضای استرداد او را داشت. یک نبرد حقوقی برای جلوگیری از مسترد نشدن خانم قدس کنی درگرفت اما سرانجام ماه پیش او به آمریکا تحویل داده شد.

به گفته رابرت ریچمن وکیل خانم قدس کنی، درگیری حقوقی طولانی اثرات سوئی بر او گذاشت و او سرانجام پذیرفت که اتهام خود را بپذیرد و "مجازات شود."

ایران از زمان دستگیری خانم قدس کنی از وضعیت او اظهار نگرانی کرد.

معاون ایرانیان و امور مجلس وزارت خارجه العام تصریح کرد: "در زمان بارداری ایشان ما تلاش بسیاری کردیم خانم کنی شامل آزادی مشروط شوند که متاسفانه دستگاه قضایی استرالیا این اجازه را نداد و همین مورد باعث صدمات روحی به خانم قدسی کنی شد. پس از آن نیز در مورد دیدار فرزندش که دو بار در هفته بود، متاسفانه به یک بار در هفته کاهش یافت و دائما نیز اعلام می کنند که طبق مقررات زندان عمل می شود."
همرسانی نوشتار: