معرفی کیا موهاوی مدل ۲۰۲۰، فیس لیفت یا نسل جدید؟

  1. پنجشنبه ۲۴ مرداد ۹۸ ساعت ۱۰:۰۲ (۳ ماه قبل)
معرفی کیا موهاوی مدل 2020، فیس‌لیفت یا نسل جدید؟
به گزارش فرانگر

کیا اوایل امسال با رونمایی از کانسپتی بنام Masterpiece در نمایشگاه خودروی سئول، پیش نمایشی از نسل دوم اس یووی موهاوی را ارائه کرد. حال این برند کره ای با انتشار دو تصویر در صفحهٔ فیس بوک خود، رسماً نسل جدید این ماشین را معرفی کرده است. موهاوی جدید در ظاهر شباهت زیادی به کانسپت مذکور دارد اما استایل آن کمی تعدیل شده تا برای یک اس یووی بزرگ تولیدی مناسب تر باشد. چراغ های جلوی LED چهارتایی، جلوپنجرهٔ کمی غیرمعمول و چراغ های بزرگ و متصل به هم عقب که نام MOHAVE به صورت برجسته در میان آن ها نوشته شده است، همگی از کانسپت مسترپیس گرفته شده اند. سپرها، مه شکن ها و آینه های جانبی جدید نیز از دیگر تغییرات ظاهری موهاوی مدل ۲۰۲۰ هستند درحالی که در پایین سپر آن هم چهار سر اگزوز به چشم می خورد که البته به نظر می رسد تزئینی باشند زیرا هر چهارتای آن ها مسدود هستند.

در پروفیل جانبی موهاوی جدید اما تقریباً هیچ تغییر قابل توجهی نسبت به قبل دیده نمی شود و کاملاً دست نخورده باقیمانده است. این یعنی با خودروی کاملاً جدیدی مواجه نیستیم و این بیشتر یک فیس لیفت و به روزرسانی کلی محسوب می شود. نکتهٔ جالب اینکه در هیچ کجای موهاوی لوگوی کیا به چشم نمی خورد زیرا این خودرو از لوگوی انحصاری خود برخوردار است که در نمونه های قبلی آن هم بکار می رفت. کیا فعلاً از داخل موهاوی مدل ۲۰۲۰ هیچ تصویری منتشر نکرده و نمی دانیم کابین آن چه تغییراتی داشته اما با توجه به اینکه نسل قبلی آن در سال ۲۰۰۸ معرفی شده، احتمالاً در این نسخهٔ جدید شاهد فضای کاملاً مدرنی خواهیم بود که شاید از دیگر شاسی بلند بزرگ کیا یعنی تلوراید الهام گرفته باشد.

معرفی کیا موهاوی مدل 2020، فیس لیفت یا نسل جدید؟

کیا از مشخصات فنی موهاوی جدید هم هیچ اطلاعاتی منتشر نکرده است اما نشان ۴WD به همراه نوشتهٔ V۶ ۳.۰ روی درب صندوق بار آن دیده می شود؛ بنابراین انتظار می رود زیر کاپوت این نسخهٔ جدید هم همان پیشرانهٔ ۳ لیتری V۶ توربودیزل قبلی با ۲۶۰ اسب بخار قدرت و ۵۶۰ نیوتن متر گشتاور قرار داشته باشد که نیروی آن توسط یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک به هر چهارچرخ انتقال پیدا می کند. موهاوی قبلاً با نام بورگو در ایالات متحده هم عرضه می شد اما به دلیل فروش پایین، عرضهٔ آن در سال ۲۰۰۹ در این کشور متوقف و به طور غیرمستقیم سورنتو جایگزین آن شد. بتازگی نیز کیا کراس اوور فول سایز سه ردیفۀ تلوراید را در آمریکا عرضه کرده است. حالا اما مشخص نیست موهاوی جدید بار دیگر در ایالات متحده عرضه خواهد شد تا شاید بتواند بخشی از تقاضای عظیم برای شاسی بلندها در این کشور را به خود اختصاص دهد یا خیر. موهاوی مدل ۲۰۲۰ اما از ماه سپتامبر در بازار داخلی کرهٔ جنوبی عرضه می شود.
همرسانی نوشتار: