حاجی شدن بدل جورج بوش در مکه همه را سورپرایز کرد + عکس

یک استاد دانشگاه آمریکایی که شباهت عجیبی با جورج بوش پسر، رئیس جمهور اسبق آمریکا، دارد، در جریان مراسم حج توجه حجاج را جلب کرد.

  1. چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸ ساعت ۲۰:۰۵ (۴ سال،۸ ماه قبل)
(تصویر) بدل جورج بوش مسلمان شد و به حج رفت!
به گزارش فرانگر

جان اسبوزر (۸۷ ساله)، اهل ایالت اورگان و استاد جامعه شناسی در دانشگاه مونتانا در آمریکاست. او که به همراه همسر مالزیایی اش، شریفه سهاربی، برای ادای مناسک حج به مکه رفته است، به خاطر شباهت ظاهری با جورج بوش، توجه مردم و رسانه ها را به خود جلب کرد.

به خاطر همین شباهت، برخی افراد او را جورج بوش صدا می زنند و برخی دیگر هم از او سوال می کنند که آیا او از خویشاوندان جورج بوش است. اما این استاد، با این مسئله مشکلی ندارد و حتی به آن عادت کرده است. اسبوزر به روزنامه الشرق الاوسط گفت: «به این چیز ها عادت کردم. شگفت زدگی مردم آمریکا را درک می کنم و از دوره جوانی، حتی در خانواده خودم هم این اظهارنظر خنده دار را می شنیدم. دیگران جای خود دارند. خصوصا آن هایی که خارج از آمریکا هستند.»

او با چهره ای خندان ادامه داد: «اکنون به سن ۸۷ سالگی رسیده ام، ولی باز هم این اظهارنظر تکرار می شود. اما این بار اینجا در مکه مکرمه و در جریان اولین حج من. تعدادی از حجاج، خصوصا غیر آمریکایی ها، فی البداهه این را می گویند. به من نزدیک می شوند و فی البداهه چنین عبارت هایی می شنوم: آیا تو جورج بوش پدر هستی؟»

این استاد آمریکایی، به داستان مسلمان شدنش هم اشاره کرد و گفت او خوش شانس بوده که با خانم شریفه سهاربی آشنا شده است. وی درباره همسرش تصریح کرد: «وقتی در یک کارگاه در آمریکا و سپس در مالزی بودم، رفتار های خوبی از او دیدم؛ لذا از اخلاق او و تعالیم اسلامی در رفتارش خوشم آمد و با او ازدواج کردم.»