۱۰ دلیل برای خرید خودروهای الکتریکی در سال ۲۰۱۹

 1. سه شنبه ۲۲ مرداد ۹۸ ساعت ۱۸:۰۲ (۳ ماه،۳ هفته قبل)
10 دلیل برای خرید خودروهای الکتریکی در سال 2019
به گزارش فرانگر

با معرفی چندین خودروی الکتریکی جدید در سال ۲۰۱۹ که دارای برد حرکتی مناسب و قیمت های در دسترس هستند، بهترین زمان برای خرید چنین خودروهایی فرا رسیده است. اگرچه خودروهای الکتریکی هنوز درصد کمی از میزان فروش خودروهای جدید در آمریکا را به خود اختصاص داده اند اما هنوز هم می توان آن ها را گزینه هایی مناسب برای افرادی دانست که به دنبال حمل ونقل بدون آلایندگی هستند.

در ادامه ۱۰ دلیل برای خرید یک خودروی الکتریکی در سال ۲۰۱۹ را خدمت شما عزیزان ذکر می کنیم. با ما همراه باشید.

 • وجود گزینه های زیاد

در کل تعداد ۱۷ خودروی سواری و کراس اوور الکتریکی در دسترس خریداران است که یک رکورد محسوب شده و قیمت آن ها نیز از ۲۳۹۰۰ دلار برای اسمارت EQ فورتو آغاز می شود. اکثر این خودروها قیمت حدود ۳۰ هزار دلاری دارند که تقریباً متوسط قیمت یک خودروی صفرکیلومتر است. خودروهای الکتریکی جدید در سال ۲۰۱۹ عبارت اند از آئودی e-tron و جگوار آی پیس در سمت لوکس بازار و مدل های ارزان تر هیوندای کنا الکتریک، کیا نیرو الکتریک و نیسان لیف پلاس. همچنین نسخه ی پایه ی تسلا مدل ۳ محبوب با قیمت ۳۵ هزار دلار نیز سرانجام عرضه شده است.

10 دلیل برای خرید خودروهای الکتریکی در سال 2019

علاوه بر این انتظار می رود طیف جدیدی از خودروهای الکتریکی در سال آینده وارد بازار شود. از جمله ی این خودروها می توان به نسخه ی بازطراحی شده ی کیا سول الکتریکی، مینی الکتریک جدید و محصولات الکتریکی شده ی لوکسی از استون مارتین، مرسدس بنز، پورشه، پولستار و… اشاره داشت. اگرچه برخی از این خودروها فقط در کالیفرنیا و شاید چند ایالت دیگر عرضه می شوند اما خودروهای الکتریکی بیشتری در سراسر آمریکا قابل خریداری هستند.

 • از بین رفتن نگرانی مشتریان درباره ی بازه ی حرکتی

اگرچه یک زمانی خودروهای الکتریکی در عبور از برد حرکتی فراتر از ۱۶۰ کیلومتر چالش های زیادی داشتند اما ۸ خودروی الکتریکی مدل سال ۲۰۱۹ می توانند مسافت بیش از ۳۲۰ کیلومتری را با یک بار شارژ طی کنند. همچنین تسلا مدل های S، X و ۳ را با محدوده ی حرکتی نزدیک ۴۸۰ کیلومتری نیز عرضه می کند. خودروهای ارزان تر هیوندای کنا الکتریک و کیا نیرو الکتریک نیز برد ۴۱۵ و ۳۸۵ کیلومتری دارند.

10 دلیل برای خرید خودروهای الکتریکی در سال 2019

 • آخرین شانس برای استفاده از مشوق های مالیاتی

دولت فدرال آمریکا هنوز هم مشوق های مالیاتی مناسبی برای کاهش هزینه ی خرید خودروهای الکتریکی در نظر گرفته و این مبلغ تا ۷۵۰۰ دلار هم می رسد؛ اما شاید مجبور باشید زودتر دست به کار شوید چراکه احتمال حذف آن وجود دارد.

10 دلیل برای خرید خودروهای الکتریکی در سال 2019

حتی اگر مشوق مالیاتی باقی هم بماند پس از رسیدن خودروسازان به فروش ۲۰۰ هزار دستگاهی از آن خودروی الکتریکی یا پلاگین هیبریدی شاهد حذف این مشوق ها خواهید بود. تسلا اولین خودروسازی بود که به این رکورد رسید و از اول ژانویه مشوق خودروهای آن به ۳۷۵۰ دلار افت کرد و از اول جولای هم این مبلغ به ۱۸۷۵ دلار رسید و در ۳۱ دسامبر هم این مبلغ دیگر در نظر گرفته نخواهد شد. جنرال موتورز هم سال پیش به رکورد تولید ۲۰۰ هزار خودروی الکتریکی رسید.

 • افزایش ارزش فروش دوباره ی خودروهای الکتریکی

معمولاً خودروهای الکتریکی از ارزش فروش دوباره ی زیر حد متوسط رنج برده اند. بخشی از این موضوع به خاطر همان مشوق مالیاتی یاد شده بوده و همچنین مدل های قدیمی تر برد کمتری در مقایسه با خودروهای جدیدتر دارند اما این وضعیت در حال تغییر است. خودروهایی همچون شورولت بولت، تسلا مدل ۳، S و X به همراه جگوار آی پیس و آئودی e-tron برد بالاتری داشته و انتظار می رود در عرض سه سال پس از کارکرد اولیه ارزش بیشتری را حفظ کنند. پیش بینی می شود تسلا مدل ۳ بتواند پس از سه سال ۶۴.۳ درصد از ارزش اولیه اش را حفظ کند که کاملاً قابل توجه است.

10 دلیل برای خرید خودروهای الکتریکی در سال 2019

 • الکتریسیته هنوز هم از بنزین ارزان تر است

حتی با وجود اینکه بنزین قیمت نسبتاً مناسبی دارد اما مالکیت یک خودروی الکتریکی ارزان تر خواهد بود. برای مثال گفته می شود هیوندای کنا الکتریک در عرض یک سال و کارکرد ۲۴ هزار کیلومتری هزینه ی ۵۰۰ دلاری شارژ به مالک تحمیل خواهد کرد. همچنین EPA گفته هیوندای آیونیک الکتریکی در ۵ سال صرفه جویی ۴۲۵۰ دلاری در بحث مصرف سوخت خواهد داشت.

10 دلیل برای خرید خودروهای الکتریکی در سال 2019

 • جایگاه های شارژ عمومی بیشتر می شوند

جدیدترین تخمین های دپارتمان انرژی آمریکا نشان می دهد نزدیک به ۲۱ هزار جایگاه شارژ الکتریکی وجود داشته و در طول چند سال آینده این میزان دو برابر خواهد شد. البته جایگاه های سوخت الکتریکی نسبت به پمپ بنزین ها کمتر هستند اما بسته به مکان زندگی می توان چنین جایگاه هایی را در پارکینگ ها، فرودگاه ها، مراکز خرید، بیمارستان ها و… مشاهده کرد.

10 دلیل برای خرید خودروهای الکتریکی در سال 2019

اکثر این جایگاه ها دارای شارژرهای ۲۴۰ ولتی سطح ۲ هستند که می توانند در حدود ۴ ساعت یک خودروی الکتریکی را شارژ کنند. شارژ کمیاب اما سریع تر سطح ۳ می تواند ۸۰ درصد ظرفیت باتری را در ۳۰ دقیقه شارژ نماید.

 • هزینه های نگهداری خودروهای الکتریکی پایین تر است

مالکیت یک خودروی الکتریکی به این معنی است که هرگز نیاز به تعویض روغن و تنظیمات دیگر نخواهید داشت. این خودروها قطعات متحرک کمتری داشته و بنابراین میزان خرابی و تعویض آن ها نیز کمتر خواهد بود. خودروهای الکتریکی از گیربکس تک سرعته استفاده کرده و قطعاتی مانند شمع ها، سوپاپ ها، اگزوز، استارتر، کلاچ، تسمه ها و… در آن ها وجود ندارد. سرویس های معمولی این خودروها معمولاً به تعویض جای لاستیک ها و بررسی لنت ترمزها و… محدود است.

10 دلیل برای خرید خودروهای الکتریکی در سال 2019

 • خودروهای الکتریکی آلایندگی ندارند

برخلاف پیشرانه های درون سوز، پیشرانه های الکتریکی فاقد آلایندگی گازهای گلخانه ای هستند. البته گفته می شود خودروهای الکتریکی بر مبنای محل تولید الکتریسیته بر محیط زیست تأثیر می گذارند. البته تأثیر این خودروها در کالیفرنیا، نیویورک و… که از منابع انرژی تجدید پذیر برای تولید الکتریسیته استفاده می شود کمترین میزان است. ولی بااین وجود مطالعه ی جدید انجام شده نشان می دهد که خودروهای الکتریکی در کل آلایندگی کمتری نسبت به خودروهای عادی دارند.

10 دلیل برای خرید خودروهای الکتریکی در سال 2019

 • استفاده از انرژی خورشیدی

بی شک پاک ترین راه برای شارژ خودروی الکتریکی تولید الکتریسیته در خانه و با استفاده از پانل های نصب شده بر سقف است. متأسفانه این کار می تواند هزینه ای تا حد ۷ هزار دلار هم داشته باشد و این هزینه شامل سیستم ذخیره ی انرژی و باتری هم نیست. کم هزینه ترین راه این است که از وام استفاده کرده و خانه و گاراژ را به انرژی خورشیدی تبدیل کنید. اگرچه این امر هزینه ای حدود ۲ هزار دلاری خواهد داشت اما دولت ۳۰ درصد هزینه ها را تقبل خواهد کرد. متأسفانه این مشوق در سال های آینده کاهش می یابد و از سال ۲۰۲۲ به طور کلی قطع می شود.

10 دلیل برای خرید خودروهای الکتریکی در سال 2019

 • خودروهای الکتریکی دست دوم ارزان هستند

اگرچه ارزش فروش دوباره ی برخی خودروهای الکتریکی با برد بالا افزایش یافته اما نسخه های کارکرده ی بسیاری از خودروهای الکتریکی قیمت مناسب و ارزانی دارند. جست وجوی سریع در فضای مجازی نشان می دهد ۶۵ خودروی الکتریکی با قیمت ۱۰ هزار دلار یا کمتر در دسترس هستند. برای مثال یک دستگاه نیسان لیف ۲۰۱۱ با کارکرد ۹۳ هزار کیلومتری و برد الکتریکی ۱۱۷ کیلومتری تنها با قیمت ۵۵۰۰ دلار عرضه شده است. یک دستگاه میتسوبیشی i-MiEV که کارکرد ۶۸ هزار کیلومتری و برد ۱۰۰ کیلومتری دارد با قیمت ۵۹۰۰ دلار قابل خریداری می باشد.

10 دلیل برای خرید خودروهای الکتریکی در سال 2019

اگرچه شعاع حرکتی این خودروها جالب نیست اما با این قیمت می توان یک خودروی بسیار خوب برای استفاده در مسیرهای کوتاه خرید.

منبع: myev
همرسانی نوشتار: